پاکستان: تحکیم امنیت مرزها برای روابط دوستانه با ایران حائز اهمیت است

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر کشور پاکستان گفت: تقویت هرچه بیشتر امنیت در نوار مشترک مرزی با جمهوری اسلامی ایران، توسعه تجارت و احداث بازارچه‌های مرزی برای تحکیم روابط دوستانه میان دو کشور حائز اهمیت است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی وزارت کشور پاکستان، «شیخ رشید احمد» روز شنبه در جریان بازدید از منطقه مرزی "تفتان"، به عنوان گذرگاه مرزی مشترک با ایران (میرجاوه) اقدامات امینی در این منطقه، روند حصارکشی و فعالیت‌های تجاری را مورد بررسی قرار داد.

وی همچنین با استفاده از بالگرد مسیر حصارکشی مرزهای مشترک پاکستان با ایران را مشاهده کرد و سرعت عمل گردان جنوبی نیروهای مرزبانی ارتش پاکستان در پیشبرد طرح انسداد مرزی را اطمینان بخش توصیف کرد.

رشید احمد افزود: حصارکشی مرزهای پاکستان با ایران به قوت تمام ادامه دارد و به زودی تکمیل خواهد شد. این اقدام نه فقط جلودار تردد اشرار و فعالیت‌های غیرقانونی در مرزها می‌شود بلکه اقدامی در جهت تامین امنیت ایالت بلوچستان خواهد بود.

وی تاکید کرد: دولت پاکستان مصمم به تحکیم دوستی با جمهوری اسلامی ایران است و با همین هدف تقویت هرچع بیشتر امنیت مرزهای مشترک، تسهیل تجارت و احداث بازارچه‌های مرزی را در دستور کار قرار داده است.

وزیر کشور پاکستان اظهار داشت: دولت اسلام‌آباد یک طرح جامع را نیز برای تسهیل سفرهای مردمی به ایران و تامین امنیت آنان از جمله زائران در مسیر عزیمت به مرز تفتان از ایالت بلوچستان به اجرا گذاشته است و گام‌های عملی را برای اطمینان از موفقیت آمیز بودن این طرح برمی‌دارد.

براساس این گزارش، وزیر کشور پاکستان که با هدف بررسی راه‌های تقویت امنیت مرزی و گسترش تجارت با کشورهای همسایه به ایالت بلوچستان سفر کرده، روز گذشته (جمعه) نیز از گذرگاه مرزی «ریمدان-گبد» به عنوان دومین مرز رسمی مشترک با جمهوری اسلامی ایران بازدید کرد.

شیخ رشید احمد به همراه سرلشکر «ایمن بلال» فرمانده گردان جنوبی نیروی مرزبانی در ایالت بلوچستان از فرآیند حصارکشی نوار مرزی مشترک با ایران بازدید کرد و گفت: ۴۰ درصد از نصب حصارها انجام شده و انسداد کل مرز ایران و پاکستان به طول ۹۲۸ کیلومتر تا خردادماه امسال (ژوئن) ۱۰۰ درصد تکمیل خواهد شد.

دومین گذرگاه رسمی دو کشور، گذرگاه مرزی 'ریمدان' ایران و 'گبد' پاکستان با حضور «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی کشورمان، خانم «زبیده جلال» وزیر تولیدات دفاعی پاکستان و سایر مسوولان و معاونان وزیران کشور، خارجه و صنعت و معدن ۲۹ آذرماه امسال به صورت رسمی افتتاح شد.

علاوه بر این دولت اسلام‌آباد توسعه زیرساخت‌های مرزی را نیز در دستور کار قرار داده و در تازه‌ترین اقدام، نخست وزیر پاکستان خواستار تسریع احداث بازارچه‌های مرزی با ایران و تدوین یک راهکار جامع در این خصوص شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha