استاندار همدان: اولویت اصلی حمایت از تولید و توجه به معیشت مردم است

ایرنا- همدان- استاندار همدان گفت: اولویت استان به تاسی از سیاست‌های دولت، حمایت از تولید و توجه به معیشت مردم است و در این راستا برای جلب رضایتمندی مردم تلاش می کنیم.

به گزارش ایرنا، "سیدسعید شاهرخی" عصر روز شنبه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان کبودرآهنگ که با حضور رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد، اظهار داشت: برای ایجاد اشتغال برای جوانان و تقویت معیشت، برنامه‌ریزی خوبی صورت گرفته که تاکنون بخشی از آن محقق شده است.

وی با اشاره به ظرفیت های خوب شهرستان کبودرآهنگ خاطرنشان کرد: در این منطقه نیز مثل بقیه نقاط استان، اقدامات موثری انجام شده است.

استاندار همدان گفت: در سال‌های اخیر دشت کبودرآهنگ با فروچاله‌های زیادی مواجهه بود، که در راستای مسدود کردن آن‌ها ۲۵چاه مسدود شده است.

شاهرخی یادآوری کرد: شهرک صنعتی گیان یکی از شهرک‌های فعال استان است که صنایع مختلفی در آن مشغول تولید هستند.

او با اشاره به اهمیت کشاورزی در استان همدان افزود: کشت‌های گلخانه‌ای در شهرستان کبودرآهنگ در دستور کار قرار گرفته و هم‌ اکنون نیز برخی از آنها در حال اجرا است. 

استاندار همدان به ظرفیت این شهرستان در بخش گردشگری نیز اشاره کرد و گفت: در حوزه گردشگری سالانه بیش از ۸۰۰هزار گردشگر از غار علیصدر بازدید می کنند و به زودی یک مجموعه تفریحی بزرگی در مجاورت غار علیصدر احداث می شود.

شاهرخی همچنین از ایجاد و توسعه راه‌های ارتباطی شهرستان کبودرآهنگ خبر داد و تصریح کرد: طرح‌های خوب و قابل توجهی در شهرستان کبودرآهنگ در حال اجرا است و در این راستا از ظرفیت بانک مرکزی استفاده می‌کنیم.

نماینده معین مردم شهرستان کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: بی تردید سفرهای شهرستانی مسئولان در شرایط کنونی اثر بخش و امیدوارکننده است.

حجت‌ الاسلام احد آزادی‌خواه از عملکرد و مدیریت خوب استاندار همدان قدردانی کرد و افزود: با وجود شرایط کرونا و مشغله کاری سفرهای شهرستانی به طور مستمر برگزار می شود که حاصل آن ارتباط صمیمی و نزدیک با مردم است.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان کبودرآهنگ نیازمند نگاه ویژه است و باید بیشتر دیده شود.

رییس کل بانک مرکزی هم در این جلسه گفت: چند طرح و پروژه مهم و موثر برای رفع محرومیت از شهرستان کبودراهنگ در دستور کار قرار گیرد.

"عبدالناصر همتی" افزود: تلاش کنیم که با هم‌افزایی، هماهنگی و تفاهم مسائل و مشکلات حل‌وفصل شوند.

به گفته وی، مشکل اعتباری واحدهای تولیدی فعال و بزرگ قابل حل هستند.

به گزارش ایرنا، «عبدالناصر همتی» رئیس کل بانک مرکزی شامگاه جمعه و در سفری رسمی برای دیدار و گفت وگو با مقامات استان، فعالان بخش خصوصی، تولیدکنندگان و بازدید از چند طرح اقتصادی وارد همدان شد. 

دیدار و گفت وگو با مقامات استان، فعالان اقتصادی، بخش خصوصی و تولیدکنندگان از جمله برنامه های رییس کل بانک مرکزی در جریان سفر ۲ روزه به استان همدان است. 

همتی ظهر امروز در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان همدان شرکت کرد و پس از آن برای حضور در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان کبودراهنگ به همراه استاندار همدان عازم این شهرستان شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =