۵ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۷
کد خبرنگار: 3056
کد خبر: 84236208
۰ نفر

برچسب‌ها

پاکدل: سرمربی تیم ملی هندبال ایرانی نیست

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون هندبال، گفت: قرار است سرمربی تیم ملی را تا پایان سال جاری انتخاب کنیم. سرمربی تیم ملی خارجی است.

«علیرضا پاکدل»  روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا همچنین در خصوص پایان لیگ برتر هندبال، اظهار داشت: لیگ امسال در شرایط بسیار خاص برگزار شد. با توجه به اینکه اوایل سال جاری با شرایط کرونایی روبرو بودیم، مجوز برگزاری تمرین، لیگ و اردوهای تیم ملی را نداشتیم. فدراسیون تلاش خود را به کار گرفت تا مجوز پروتکل‌های بهداشتی را بعد از کلی رفت و آمد و تلاش از وزارت بهداشت دریافت کند که نهایتا این کار انجام گرفت.

وی افزود: لیگ در این فصل در دو گروه ۶ تیمی و با توجه به شیوه‌نامه‌های بهداشتی به صورت رفت و برگشت برگزار شد. این مسابقات در ۶ مرحله پیش رفت و یکصد بازی برگزار شد که در نهایت تیم هندبال شهید شاملی بر سکوی قهرمانی ایستاد و مس کرمان و سپاهان دوم و سوم شدند.  

رییس فدراسیون هندبال اضافه کرد: نقطه قوت لیگ، پخش مستقیم ۲۶ دیدار از صدا و سیما بود. این موضوع مورد توجه اهالی هندبال قرار گرفت و باعث شد تا این رشته بیشتر دیده شود. پخش زنده بازی‌ها باعث شد تا حامیان مالی بعد از مدت‌ها به سمت تیم‌های هندبالی بیایند که این موضوع بسیار مهمی است.

پاکدل ادامه داد: جا دارد از باشگاه‌ها تشکر کنم چرا که یک مقدار شرایط سخت بود و دلیل وجود کرونا، بازی‌ها به صورت فشرده برگزار شد و به تیم ها فشار می‌آمد. از کمیته برگزاری مسابقات، کمیته داوران، هیات هندبال استان تهران، عوامل اجرایی لیگ برتر و تمام کسانی که در این راه کمک کردند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

او در خصوص حاشیه‌های به وجود آمده در مورد تیم هندبال مس کرمان و سرانجام این ماجراها، گفت: برای فدراسیون همه باشگاه‌ها محترم هستند و در واقع با کسی مشکلی نداریم اما اگر تخلفی شکل بگیرد به طور قطع با آن برخورد خواهیم کرد. باشگاه مس کرمان بعد از اتفاقات پیش‌آمده به فدراسیون آمده و طی صحبت‌هایی که شد، خیلی از مطالب برای آن‌ها روشن شد. این باشگاه برای ما بسیار محترم است. آن‌ها نماینده ایران در جام باشگاه‌های آسیا هستند و به هرشکلی که بتوانیم از آن‌ها حمایت خواهیم کرد.

رییس فدراسیون هندبال در مورد برگزرای تورنمنت بین‌المللی که قرار است در یزد برگزار شود، اظهار داشت: این اتفاق بسیار خوبی برای هندبال کشورمان است. در شرایط فعلی ورزش و هندبال، ما جزو معدود کشورهایی هستیم که در آسیا، تورنمنت بین‌المللی برگزار می‌کند. جا دارد از وزارت ورزش و وزارت امور خارجه تشکر کنم که در این امر ما را کمک کردند.

پاکدل افزود: موضوع گرفتن روادید تیم‌های خارجی سخت بود اما فدراسیون هندبال با رایزنی‌های خود توانست این کار را انجام دهد.  فکر نمی‌کنم که در دیگر رشته‌های کشورمان، تورنمنت بین‌المللی برگزار شده باشد و افتخار می‌کنیم که توانستیم این مسابقات را تدارک ببینیم.      

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

سرخط اخبار ورزش