۵۰ هکتار به محیط‌های کشت گلخانه ای زنجان اضافه می‌شود

زنجان - ایرنا – رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا سال آینده حدود ۵۰ هکتار به مساحت محیط‌های کشت گلخانه‌ای درسطح این افزوده می‌شود.

جواد تاراسی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: برای توسعه کشت گلخانه ای در مناطق محروم استان زنجان تسهیلات با بهره ۱۰ درصد و در مناطق برخوردار ۱۲ درصد پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه توسعه گلخانه‌ها جزو برنامه‌های مهم سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان است، گفت: از کشت گلخانه ای در استان استقبال بسیار خوبی شده است. 

رییس جهاد کشاورزی زنجان خاطرنشان کرد: با حمایت بیشتر دولت و تشویق کشاورزان به کشت محصولات گلخانه ای نه تنها اشتغال در بخش کشاورزی افزایش می یابد بلکه از هدر رفت آبهای زیر زمینی جلوگیری می کند.

وی با بیان اینکه طی چند سال گذشته کشت محصولات گلخانه ای در استان روند رو به رشدی داشته است، افزود: بیشترین محصول تولید شده در گلخانه‌های استان،  توت فرنگی، خیار، گوجه‌فرنگی است و بیشتر این محصولات هم به استان تهران ارسال می شود.

تارسی گفت: در زمان حاضر بیش از سه هزار نفر در این استان در زمینه کشت محصولات گلخانه‌ای مشغول به کار هستند.

وی خاطرنشان کرد: تولید محصولات گلخانه‌ای یک روش نوین است که باعث افزایش کیفیت محصول تولیدی، تولید محصول مورد نظر در طی سال، افزایش صادرات، صرفه جویی در مصرف آب، استفاده از اراضی غیرقابل کشت با سیستم هیدروپونیک و ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب برای فارغ التحصیلان کشاورزی می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =