کرونا اسبدوانی ترکمن‌های خراسان شمالی را لغو کرد

بجنورد- ایرنا- سرپرست هیات سوارکاری خراسان شمالی اعلام کرد: مسابقات اسبدوانی شهرستان مرزی راز و جرگلان، که قرار بود به مناسبت ولادت امام علی (ع) و روز پدر برگزار شود، به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد.

مصیب اکبرزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به گزارش‌های ستاد ملی مقابله با کرونا و شرایط شیوع کرونا در کشور و استان خراسان شمالی، این رویداد ورزشی و پرطرفدار که بنا بود در پیست اسبدوانی روستای «باغلق» راز و جرگلان برگزار شود، تا اطلاع بعدی برگزار نمی شود.

وی افزود: این اقدام برای حفظ سلامت شهروندان، به ویژه علاقه مندان و هواداران ورزش جذاب اسبدوانی انجام شده است، که معمولا برای تماشای این مسابقات از فواصل و دور نزدیک 

گردهم می آیند.

اکبرزاده یادآور شد: تصمیمات جدید درباره تعطیلی و یا برگزاری مسابقات اسبدوانی شهرستان رازو جرگلان، مشروط به کسب مجوز از ستاد کرونا است، که پس از بررسی تمامی شرایط به ویژه در نظر گرفتن وضعیت حفظ سلامت شهروندان، اتخاذ خواهد شد.

وی با بیان اینکه ثبت نام در این مسابقات رایگان بود، خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای تمامی حاضران از جمله کادر فنی، سوارکاران و مربیان و مالکان در محل مسابقه الزامی بود.

استان خراسان شمالی خاستگاه اسب اصیل ترکمن است که طبق آمار در این استان حدود هزار و ۶۰۰ سر اسب وجود دارد و بخش مرزی و ترکمن نشین جرگلان، در شهرستان راز و جرگلان مرکز پرورش نابترین نژاد اسب ترکمن شناخته می شود.  

ترکمن های مرزنشین خراسان شمالی علاوه بر پرورش اسب، به سوارکاری و مسابقات اسبدوانی علاقه بسیاری دارند و همه ساله در مناسبت های مختلف و حتی جشن های عروسی خود مسابقات متعددی در این رشته ترتیب می دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha