۲ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۸
کد خبرنگار: 3088
کد خبر: 84236064
۱ نفر

برچسب‌ها

ونزوئلا از افزایش تولید نفت و  صادرات گاز به مکزیک خبر داد

تهران- ایرنا-مقامات ونزوئلا با اعلام افزایش تولید نفت این کشور تا میزان ۱,۵ میلیون بشکه در روز در ۲۰۲۱، ضمن استقبال از سرمایه‌گذاران بین‌المللی برای همکاری در صنعت نفت کاراکاس، از برنامه صادرات حداکثری گاز به مکزیک خبر دادند.

به گزارش شنبه ایرنا از تلویزیون رسمی ونزوئلا، «طارق العیسمی» وزیر نفت این کشور پیش‌بینی کرد که شرکت تولید نفت ونزوئلا (Pdvsa) تولید نفت خود را در سال ۲۰۲۱میلادی به ۱.۵ میلیون بشکه در روز خواهد رساند.

وزیر نفت ونزوئلا همچنین یادآور شد: با اعلام وضعیت اضطراری در حوزه انرژی، شرکت نفت کاراکاس با اجرای راهبردهای نوآورانه تا اواخر ژانویه (دی ماه) موفق به کاهش ناگهانی استخراج نفت تا میزان ۶۰۰ هزار بشکه در روز شد.

العیسمی همچنین با تاکید بر بهبود تدریجی سیستم پالایش ملی خاطرنشان کرد این موفقیت از طریق نجات عملیاتی تاسیساتی بود که متاثر از محدودیت های ناشی از تحریم‌های آمریکا برای دسترسی به قطعات یدکی با موانع بسیاری روبرو بودند.

وزیر نفت کاراکاس افزود: این اقدامات، امکان مشارکت در تامین بخشی از نیازهای سوختی خودرو را برای بازار داخلی فراهم می کند.

العیسمی معاون اقتصادی رئیس جمهوری ونزوئلا همچنین بر نجات صنعت نفت این کشور و تبدیل آن به نهادی قدرتمند با استانداردهای کیفی عالی در سطح بین الملل متعهد شد و بر بازگشت به نقش تاثیرگذار خود در سطح جهان ابراز امیدواری کرد.

«نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا نیز در همین راستا فرمان تمدید وضعیت اضطراری انرژی ملی را برای مدت یک سال امضا کرد و آن را برای اتخاذ تدابیر مرتبط با فعال سازی تولید نفت ضروری دانست.

رئیس جمهوری ونزوئلا همچنین از سرمایه گذاران بین المللی دعوت کرد تا در چارچوب توافقات دوجانبه با ونزوئلا  و تحت تضمین قانون ضد تحریم این کشور مذاکره کنند. قانون ضد تحریم ابزاری حقوقی است که به منظور مقابله با اثرات اقدامات قهری و ظالمانه آمریکا تهیه شده است.

مادورو همچنین از کارکنان شرکت نفت خواست در جهت تحقق اهداف پروژه گاز برای مصارف خانگی و صنعتی و صادرات گام های اساسی بردارند.

رئیس دولت کاراکاس در همین راستا پیشنهاد داد با برقراری روابط راهبردی با مکزیک، به منظور تحقق یکی از اهداف اصلی صنعت ونزوئلا، به تامین کننده اصلی مشتقات گازی برای این کشور تبدیل شوند.  

رئیس جمهوری ونزوئلا همچنین از کارکنان شرکت نفت خواست با تمام توان در برابر هرنوع فساد و بوروکراسی در بخش صنعت نفت مبارزه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha