۱۷۹۸ اشتغال در بخش صنعت چهارمحال و بختیاری ایجاد شد

شهرکرد- ایرنا- رییس اداره طرح و برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: در سال‌جاری با صدور ۱۱۵ پروانه بهره‌برداری صنعتی در این استان برای یک‌هزار و ۷۹۸ نفر در بخش صنعت اشتغال‌زایی شد.

بهنام خسروی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: در ۱۰ ماهه سال‌جاری ۵۵۴ فقره جواز تاسیس صنعتی در استان با اشتغال‌زایی برای ۱۱ هزار و ۴۱۷ نفر صادر شده است.

وی افزود: وضعیت موجود جوازهای تاسیس صنعتی در استان یک‌هزار و ۷۸۴ فقره است که این تعداد۲.۳ درصد جواز تاسیس صنعتی در کشور است و برای این تعداد جواز تاسیس صنعتی ۱۸۷ هزار و ۴۷۱ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری برابر ۱.۴ درصد سرمایه‌گذاری مجموع جوازهای تاسیس صنعتی کشور پیش‌بینی شده است.

خسروی یادآور شد: اشتغال پیش‌بینی شده در جوازهای تاسیس صنعتی چهارمحال و بختیاری ۳۴ هزار نفر برابر ۱.۵ درصد کل کشور است.

رییس اداره طرح و برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: از میان جوازهای تاسیس صنعتی در استان تاکنون ۹۳۴ فقره با ۱۸۷ هزار و ۲۲۱ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و ۲۲ هزار نفر اشتغال‌زایی منجر به صدور پروانه بهره‌برداری شده است.

وی گفت: سهم چهارمحال و بختیاری نسبت به کشور در صدور پروانه‌های بهره‌برداری ۱.۲ درصد، در سرمایه‌گذاری ۳.۱ درصد و در اشتغال‌زایی یک درصد است.

خسروی تاکید کرد: از مجموع سرمایه‌گذاری صنعتی چهارمحال و بختیاری ۳۳ درصد در شهرستان شهرکرد، ۲۳ درصد در شهرستان بروجن، ۶ درصد در شهرستان فارسان، ۲۵ درصد در شهرستان لردگان، ۶ درصد در شهرستان کوهرنگ، ۳ درصد در شهرستان کیار، ۱ درصد در شهرستان بن و ۳ درصد در شهرستان سامان است.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری افزون‌بر ۸۵۰ واحد تولیدی و صنعتی فعال دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha