بیش از ۹۰ خانه ورزش روستایی در استان اردبیل ایجاد شد

اردبیل- ایرنا- معاون ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: بیش از ۹۰ خانه روستایی در راستای ترویج و توسعه ورزش روستاها و همچنین ایجاد شور و نشاط در بین جوانان روستایی تا کنون در این استان تجهیز شده است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا برادران روز شنبه در دیدار رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی با معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری اردبیل بیان کرد: سال‌های آتی نیز با هماهنگی‌های لازم در راستای تجهیز خانه‌های روستایی اقدام خواهد شد.

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی استان اردبیل نیز  گفت: همزمان با دهه مبارک فجر با حضور وزیر ورزش و جوانان ۱۸ خانه روستایی تجهیز شده، به بهره‌برداری رسید و در اختیار ورزشکاران و ورزش دوستان روستایی قرار گرفت.

علی تقی‌زاده افزود: تجهیز خانه‌های ورزش روستایی از سال ۹۷ با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ایجاد شور و نشاط در بین جوانان روستایی آغاز شده است و این اماکن با لوازم ورزشی مانند فوتبال دستی، تاتمی، میز تنیس، صفحه دارت و شطرنج تجهیز می‌شوند.

وی اظهار کرد: امسال نخستین خانه ورزشی روستایی ویژه بانوان در روستای باروق نیز تجهیز و برای نخستین بار دوره آموزشی با حضور ۵۰ نفر از علاقه‌مندان برگزار شد.

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی استان اردبیل یادآور شد: سال ۹۹ نزدیک به ۴۰۰ برنامه محوری فرهنگی و ورزشی در روستاها انجام شد که به دلیل شیوع ویروس کرونا بیشتر برنامه‌ها به صورت مجازی انجام گرفت.

وی اضافه کرد: برگزاری جام نوروز در رشته‌های فوتبال، فوتسال و بازی‌های بومی و محلی استان اردبیل در راستای توسعه و استعدادیابی این رشته‌ها هدف‌گذاری شده است.

تقی‌زاده با اشاره به فعالیت بیش از ۳۰۰ ورزشکار سازمان یافته در استان اردبیل، بیان کرد: این ورزشکاران در قالب تیم‌های ورزشی مانند والیبال و فوتبال و نیز رشته‌های انفرادی فعالیت دارند.

بر اساس آمارهای موجود از مجموع یک میلیون و ۲۴۸ هزار و ۶۱۰ نفر جمعیت استان اردبیل، ۴۴۸ هزار و ۵۵۴ نفر در یک هزار و ۵۵۵ روستا سکونت دارند که از این تعداد یک هزار و ۲۴ روستا بالای ۲۰ خانوار هستند.

تاکنون ۸۷۳ دهیاری در روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان راه‌اندازی شده که ۴۰۷ هزار و ۴۹۵ نفر جمعیت روستایی را پوشش می‌دهد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha