۳۴ سامانه هوشمند ثبت تخلف در جاده‌های لرستان نصب شد

خرم‌آباد - ایرنا - رئیس مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: ۳۴ سامانه هوشمند ثبت تخلف سرعت در محورهای استان نصب شد و تا پایان امسال به ۶۷ مورد افزایش می یابد.

به گزارش ایرنا فریدون فرشاد روز شنبه به رسانه ها اعلام کرد: تا مهرماه امسال تعداد سامانه های هوشمند ثبت تخلف سرعت در محورهای استان ۱۷ مورد بود که با پیگیری های صورت گرفته در چند ماه اخیر، این تعداد به ۵۱ مورد افزایش یافت.

وی افزود: براساس قرارداد با شرکت های پشتیبان تعداد این سامانه ها تا پایان امسال به ۶۷ و در سال ۱۴۰۰ به ۷۸ مورد افزایش خواهد یافت.

فرشاد با بیان اینکه ۱۰۰درصد محورهای اصلی ورودی و خروجی لرستان مجهز به سامانه های هوشمند است گفت: اکنون ۱۹ دوربین نظارت تصویری و ۶۶ دستگاه ترددشمار در محورهای استان فعال است که دوربین های نظارت تصویری، ترافیک و شرایط جوی را پایش می کنند و دستگاه های ترددشمار نیز به ثبت تردد به تفکیک نوع وسیله نقلیه و پایش سرعت وسایل نقلیه عبوری می پردازند.

وی با اشاره به نقش سامانه های wim ( سامانه شناسایی ناوگان با بار غیر مجاز) اظهار کرد: درمجموع چهار سامانه توزین حین حرکت در استان وجود دارد که تنها سامانه محور ازنا - الیگودرز فعال است و سامانه محور پلدختر - بابازید که در سیل ۹۸ تخریب شد درصورت تکمیل برآورد، تهیه اسناد و تخصیص اعتبار بازسازی می شود.

رئیس مرکز مدیریت اطلاعات راهها و حمل و نقل جاده ای لرستان ادامه داد: سامانه توزین حین حرکت محور پلدختر - پل زال نیز توسط پیمانکار در حال اجرا است که باید تا اردیبهشت ۱۴۰۰ راه اندازی شود و سامانه پلیس راه چالانچولان در محور خرم آباد - بروجرد در حال تجهیز است که به زودی به بهره برداری می رسد.

فرشاد گفت: همچنین در حال حاضر یک دستگاه تابلو ترافیک نما (نمایش وضعیت ترافیکی پیشِ رو) و ۲ تابلو پایم متغیر با هدف اطلاع رسانی وضعیت ترافیکی، جوی و پیام های ایمنی در استان فعال است.

وی با اشاره به کاهش چشمگیر آمار تردد وسایل نقلیه در دی ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ادامه داد: با توجه به محدودیت های ترافیکی ستاد ملی و استانی کرونا تردد در محورهای استان کم شده است .

وی اضافه کرد: در این مدت بیشترین تردد در محور خرم آباد_ بروجرد(سه راهی چالانچولان) و کمترین تردد در محور الیگودرز_خمین ثبت شده است.

فرشاد گفت: پیگیری تعیین سرعت متوسط و لحظه ای سامانه های ثبت تخلف استان با همکاری پلیس راه و تعیین حد مجاز سرعت دوربین های ثبت تخلف پس از سال‌ها، افزایش تعداد سامانه های هوشمند ثبت تخلف سرعت، خرید، نصب و راه اندازی دستگاه روتر برای سرور سامانه های نظارت تصویری، پیگیری و تکمیل مراحل صدور پروانه بهره برداری فرکانس بی سیم اختصاصی بنام اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان از طرف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی طی ۲ ماه گذشته انجام شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha