شهیدی که یقین، شاه کلید زندگیش بود

قزوین - ایرنا - شهید حجت اسدی یکی از شهدای معروف مدافع حرم در استان قزوین است که در سال ۹۴ به شهادت رسید و با نگاهی به زندگی او می توان یقین را به عنوان شاه کلید زندگی این شهید والا مقام معرفی کرد.

به گزارش ایرنا، امام علی (ع)در روایتی زیبا و دلنشین می‌فرماید: "در عمل مومن یقین و در عمل منافق شک دیده می شود"،مصداق این حدیث پر مفهوم را می توان در سال های های فعالیت و خدمت شهید مدافع حرم حجت اسدی در راه اهل بیت عصمت و طهارت و ارزش های انقلاب اسلامی به خوبی مشاهده کرد و او را شهید "یقین" معرفی نمود.

وقتی برای نخستین بار او را در نوجوانی و در سن تقریبا ۱۰ سالگی‌ام مشاهده کردم، یقین را در چهره او دیدم، وقتی که با اصرار، توجه و تاکید زیاد، سعی داشت نماز، احکام و مسایل شرعی را به نوجوانان و جوانان آموزش دهد و به اصطلاح آزمون نمازی را ترتیب داده بود تا بتواند مسیر درست را برای همگان به خوبی ترسیم کند.

او به راهی که انتخاب کرده بود "یقین" داشت، این را می توان از تمام دردسرها، ناملایمتی ها و حرف هایی که در موضوعات فرهنگی و تربیتی می شنید و سکوت می کرد و به کار خود ادامه می داد، فهمید.

"یقین" شاه کلید زندگی شهید حجت اسدی بود، این را از بیان ساده و عمیق او می شد فهمید، همانجایی که در گوشه ای از فروشگاه فرهنگی حسین جان (ع) شهر قزوین نشسته بود و می گفت حرکتی که از راهیان نور و خادمی شهدا آغاز کرده بود باید به سوریه ختم شود، هدفی که در نهایت تحقق یافت.

انگار او همواره مسیر خود را مرور و یقین خود را تقویت می کند، این را می توان از اقدامات دشوار و کارهای سختی که در عتبات عالیات در کشور عراق و مشاهد مشرفه در ایران و حتی در شهرش قزوین انتخاب می کرد، فهمید.

او را نمی توان بدون "یقین" معنا کرد، این را از تاکید زیادش برای رفتن به سوریه و حفاظت از حریم حرم حضرت زینب (س) می توان فهمید.

او جهاد را انتخاب کرده و شهادت زیبنده اش بود و غیر از این مسیر، نمی شد مسیر دیگری را برای او ترسیم کرد ولی ما در دنیایی اسیر شده ایم که گویی قرار است برای همیشه کنارمان باشد.

ما در دنیایی زمین گیر شده ایم که گویی انگار تمام سعادت ما در آن خلاصه و معنا شده است و در زمینی گرفتار شده ایم که نگذاشت فدایی حضرت زینب (س) شویم و نگذاشت خود را به شهید اسدی برسانیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =