رییسی از زندان مرکزی کهگیلویه و بویراحمد بازدید کرد

یاسوج - ایرنا - رییس قوه قضاییه در بازدید از زندان مرکزی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج بر کاهش نرخ وقوع جرم در کشور با رویکرد اصلاح رفتار مجرمان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز شنبه در این بازدید از بخش های مختلف زندان از جمله بهداری، بندها و کارگاه‌های آموزشی و حرفه‌آموزی این زندان بازدید کرد و به گفتگوی چهره به چهره با زندانیان پرداخت و در جریان مسائل زندان و همچنین چگونگی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در داخل ندامتگاه قرار گرفت.

وی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با تاکید بر توجه به ارزش‌های دینی برای اصلاح افراد و کاهش آمار زندانیان اظهار داشت: در کنار این موضوع به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد امنیت جامعه خدشه دار شود و با کسانیکه مخل امنیت باشند برخورد می‌کنیم.

رییسی در ادامه با اشاره به اقدام یکی از سربازان در جهت آزادی زندانیان بیان داشت: در خبرها خواندم که یک سرباز حقوق سربازی خود را به آزادی یک زندانی اختصاص داده است که اقدام ارزشمندی است چرا که در دین ما، خوبی به دیگران ارزش محسوب می‌شود و انسان باید نسبت به دیگران توجه داشته باشد. حقوق سربازی ناچیز است، اما این نگاه و کاری که ستاد دیه، علما، خیرخواهان و خیّران انجام می‌دهند قابل توجه است.

حجت الاسلام رییسی اشتغال و حرفه آموزی ۶۰ درصدی زندانیان در استان کهگیلویه و بویراحمد را قابل تقدیر دانست و افزود: در این زندان اقدامات خوبی در راستای اشتغال زندانیان انجام شده است.

وی بیان اینکه باید همه بخش‌های کشور کمک کنند تا تکرار ارتکاب جرم را نداشته باشیم، تاکید کرد: به دنبال این هستیم که آمار زندانیان بالا نباشد و به همکاران توصیه کرده‌ایم که اگر در مواردی می‌شود از مجازات جایگزین حبس استفاده کرد، استفاده از آن حتما موضوعیت دارد و باید زندان را حسب فرمایش مقام معظم رهبری، آموزشگاه نیکی‌ها قرار دهیم.

وی با اشاره به ضرورت مطرح شده از سوی فرودگاه برای جابه جایی زندان یاسوج، تاکید کرد: حتما امکان جابجایی زندان‌هایی که در شهرها هستند، وجود دارد. آمادگی داریم محل زندان‌ها را تغییر دهیم و البته در این زمینه به کمک استانداری و شهرداری نیاز است و می‌توان با خارج کردن زندان‌ها از شهرها، از محل آن‌ها جهت امور اجتماعی استفاده کرد.

به گزارش ایرنا، رییس قوه قضاییه در بیست و دومین سفر استانی خود امروز وارد یاسوج شد؛ پیگیری مسایل و مشکلات قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد محور اصلی این سفر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha