۲۳۰ هزار کیلوگرم پودر گوشت از استان مرکزی صادر شد

اراک - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۲۳۰ هزار کیلوگرم پودر گوشت امسال از این استان به خارج از کشور صادر شد.

دکتر«محسن شانقی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: صادرات این محصولات از استان مرکزی به کشور ترکیه انجام گرفته و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته‌ است.

وی ادامه داد: یک میلیون و ۱۰۲ هزار و ۱۳۰ قطعه آبزیان زینتی نیز امسال به کشور ترکیه، افغانستان، ارمنستان، عراق و پاکستان صادر شده که این شاخص نیز در قیاس با مدت مشابه قبل آن پنج برابرشده است.

دکتر شانقی خاطرنشان کرد: استان مرکزی در زمینه صادرات آبزیان زینتی در زمره سه استان برتر کشور است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۱۸۱ هزار کیلوگرم آلایش مرغی نیز امسال با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد که این محصولات صادراتی نسبت به پارسال ۱۰۰ درصد افزایش دارد.

دکتر شانقی افزود: ۳۱۷ هزار و ۳۴۰ کیلوگرم پا و پنجه مرغ از ابتدای سال جاری تاکنون از استان مرکزی به کشور ویتنام صادر شد.

وی ادامه داد: ۵۳۰ هزار و ۳۵۰ کیلوگرم تخم مرغ خوراکی در سال جاری از استان مرکزی به کشور عراق و ۵۷۶ هزار عدد تخم مرغ نطفه‌دار به کشور ارمنستان صادر شده شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: ۲۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم خمیر مرغ منجمد امسال با نظارت اداره کل دامپزشکی این استان برای نخستین بار استان به خارج از کشور صادر شد.

دکتر شانقی گفت: سه میلیون و ۳۶۷ هزار و ۳۲۰ کیلوگرم گوشت مرغ منجمد امسال از استان مرکزی به کشور عراق  و ۱۵ هزار کیلوگرم عسل به مالزی ارسال شد.

وی ادامه داد: صادرات گوشت مرغ منجمد در این مدت نسبت به مدت مشابه سال از استان مرکزی به خارج از کشور ۷۴ برابر و صادرات عسل ۱۰۰ درصد افزایش یافته‌ است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: صادرات مرغ منجمد از مهرماه امسال بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار استان مرکزی ممنوع و متوقف شده‌ است.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان، و یک هزار و ۵۳۹ روستا، دارای ۹۶۰ واحد مرغداری صنعتی، ۴۹۱ واحد گاوداری صنعتی و ۱۹۱ واحد کارگاه پرورش آبزیان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =