پرداخت۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون به کشاورزان خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: از ابتدای آغاز به کار دولت تدبیر و امید ۶ هزار و ۴۵۲ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال تسهیلات مکانیزاسیون به کشاورزان در این استان پرداخت شده است.

محمدرضا اورانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تسهیلات طی سالهای ۹۲ تا پایان دی ماه امسال در جهت توسعه مکانیزاسیون بخش کشاورزی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: پایین بودن ضریب نفوذ و توسعه مکانیزاسیون در حوزه کشاورزی یکی از مهمترین نقاط ضعف خراسان رضوی است که خوشبختانه دولت یازدهم و دوازدهم به این امر بیش از پیش توجه کرد.

رییس جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: خرید هفت هزار و ۸۲ دستگاه انواع تراکتور، ۱۶۳ دستگاه انواع کمباین و هشت هزار و ۸۴۱ دستگاه انواع ادوات و دنباله‌بندها نتیجه پرداخت این میزان تسهیلات در استان است.

اورانی افزود: طی سال ۹۸ معادل هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال و امسال تا کنون ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون پرداخت شده که به این ترتیب طی ۲ سال گذشته معادل ۶ سال تسهیلات در استان پرداخت شده که اقدام بزرگی است.

وی ادامه داد: این استان از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در شاخص سطح مکانیزاسیون از ۱.۲ اسب بخار در هکتار طی سال ۹۲ به ۱.۸۶ اسب بخار در هکتار رسیده است که افزایش چشمگیری محسوب می‌شود.

بخش کشاورزی استان خراسان رضوی به عنوان یکی از بزرگترین و مهمترین تولیدکنندگان محصولات کشاورزی کشور با برخورداری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های وسیع و حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار سطح زیرکشت انواع محصولات زراعی و باغی و بیش از ۱۴ میلیون واحد دامی، در مجموع با تولید بیش از هفت میلیون تن انواع محصولات زراعی، باغی، دامی و آبزیان به ارزش ناخالص اقتصادی بیش از ۳۳۰ هزار میلیارد ریال، جایگاه تعیین کننده ای در اقتصاد ملی و استانی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =