حمایت از آل‌سعود و رژیم صهیونیستی سیاست‌ تغییرناپذیر آمریکاست

کاشان- ایرنا- نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: یکی از سیاست‌های تغییرناپذیر همه دولت‌های آمریکا حمایت از آل سعود و رژیم صهیونیستی بوده و این موضوع به خصوص در زمان رییس جمهوری باراک اوباما، دونالد ترامپ و جو بایدن به خوبی مشهود است.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کاشان در مصلای حضرت بقیه‌الله‌الاعظم (عج) افزود: جو بایدن رییس جمهوری آمریکا در نخستین روزهای حضورش در کاخ سفید با روی میز قرار دادن پرونده یمن می‌کوشد آن را مختومه اعلام کند اما باید دید که آیا علت این اقدام در راستای توجه به مردم یمن یا سرونوشت دولت عربستان است؟

وی تاکید کرد: واضح است که مردم مظلوم و بی‌دفاع یمن برای بایدن اهمیت ندارند بلکه آل سعود و عربستان برای او دارای اهمیت استراتژیک است.

خطیب جمعه کاشان با یادآوری ائتلاف موسوم به کشورهای منطقه به رهبری عربستان سعودی در نزدیک به ۶ سال پیش (ششم فرودین سال ۱۳۹۴) اظهار داشت: آل‌سعود دست به حمله‌های همه جانبه علیه کشور یمن زد و آن را «توفان قاطعیت» نامید.

وی ادامه داد: عربستان سعودی قرار بود ظرف چند هفته کار انصارالله را که بخشی از جبهه مقاومت بود تمام کند تا یمن در سیطره قدرت آل‌سعود قرار گیرد.

آیت‌الله سلیمانی تصریح کرد: مردم نجیب و سلحشور یمن با دست خالی در محاصره و در نهایت محرومیت مقابل رژیم آل‌سعود که از حمایت و پشتیبانی ارتجاع عربی، غربی و رژیم صهیونیستی استفاده می‌کرد، پس از گذشت ۶ سال در این نبرد ناجوانمردانه، کار را به جایی رسانده‌اند که امروز عربستان به زانو در آمده است.

وی گفت: چراغ سبز جنگ علیه یمن را در زمان شروع، دولت دموکرات باراک اوباما به عربستان نشان داد و آن زمان جو بایدن معاون اول دولت او بود.

امام جمعه کاشان اضافه کرد: حمله‌های ناجوانمردانه عربستان به یمن موجب کشتار ده‌ها هزار انسان بی‌گناه  و بی‌دفاع به خصوص کودکان، پیران، بانوان و تخریب زیرساخت‌های یمن شد به طوری که در این جنگ ۵۷۰ هزار خانه، ۳۹۰ بیمارستان و یک هزار و ۳۸۰  مسجد را به ویرانه تبدیل کردند.

وی با بیان اینکه حمله به یمن با اجازه بارک اوباما و جو بایدن صورت گرفت، افزود: دولت اوباما  شریک جرم عربستان در انجام این جنایت‌های ۶ ساله است.

خطیب جمعه کاشان در بخش دیگری از سخنانش راهبرد اصلی جبهه مقاومت را  اخراج نیروهای آمریکایی از غرب آسیا بیان کرد و اظهار داشت: این اتفاق باید در کشورهای عراق و افغانستان رخ دهد اما حلقه مکمل و تمام کننده آن این است که آمریکا از عربستان و منطقه اخراج شود که این مهم مطالبه ولی امر مسلمانان جهان است و به همین علت آل سعود و عربستان از اهمیت استراتژیک برای بایدن رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا برخوردار هستند.

وی تاکید کرد: امروز فقیرترین کشور عربی یعنی یمن به مهم‌ترین، قدرتمندترین و به یک کاووس برای عربستان تبدیل شده است به نحوی که این کشور را را به زانو درآورده و آن را به ورطه هولناک سقوط نزدیک کرده است.

به گفته وی، عربستان برای آمریکا و رژیم صهیونیستی یک کشور راهبردی و تعیین کننده است و بر سر کار آمدن آل‌سعود به عنوان زمینه‌ساز تشکیل دولت جعلی صهیونیستی طرح مشترک انگلیس و لابی‌گری صهیونیست بود.

آیت‌الله سلیمانی ادامه داد: آل سعود با خیره‌سری صدام کوچک و احمق یعنی بن سلمان در ۶ سال جنگ علیه یمن، میلیاردها دلار هزینه کرد اما هیچ آورده‌ای برای مثلث شوم عربی، غربی و عبری نتوانست کسب کند و این به زوال آل سعود خواهد انجامید و به همین دلیل بایدن، برای نجات آل‌سعود تلاش می‌کند.

وی اظهار داشت: رسوایی شکست آل‌سعود در جنگ یمن، ده‌ها برابر در مقایسه با شکست داعش مقابل سردار سرافراز اسلام سپهبد شهید قاسم سلیمانی بیشتر خواهد بود، چرا که این مهم به عنوان یک شکست راهبردی تمام عیار قلمداد می‌شود.

نماینده ولی فقیه در کاشان با تاکید بر اینکه تا آمریکایی‌ها از منطقه خارج نشوند به طور قطع منطقه روی امنیت را نخواهد دید، گفت: نابودی آل‌سعود برابر با تسریع حلقه اخراج آمریکا از منطقه است.

وی با بیان اینکه جو بایدن با شتاب عمل می‌خواهد با ۲ اقدام درباره یمنی‌ها شامل خارج کردن انصارالله از فهرست تروریست و لغو تحریم علیه یمن ابتکار عمل را به دست بگیرد، گفت: اقدام دیگر بایدن در عربستان،  قربانی کردن بن سلمان به جای آل سعود است تا بتواند اختیار عربستان را از دست ندهد و خود را منجی دلسوز معرفی کند.

امام جمعه کاشان تصریح کرد: آمریکا این بار نیز دچار خطای محاسباتی می‌شود، چرا که حذف بن سلمان از مدار قدرت به منزله گسترش جنگ داخلی بیشتر در بین آل‌سعود است، ضمن آنکه انصارالله امروز هم در میدان جهاد و هم در میدان گفت‌وگو بسیار زیرک‌تر و با هوش‌تر از گذشته شده و هرگز فریب بایدن را نخواهد خورد.

به گفته وی، اقدام بایدن برای مختومه اعلام کردن پرونده جنگ یمن برای دفاع از مردم مظلوم یمن و محاکمه جنایت‌کاران عربستانی نیست، بلکه برای حفظ و نجات آل‌سعود، نگهداری اختیار عربستان و آن منطقه و برقراری سیاست حفاظت از صهیونیست‌هاست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =