وضعیت کرونایی ۷ شهرستان آذربایجان‌غربی، نارنجی شد

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: طبق آخرین برآوردها، وضعیت کرونایی هفت شهرستان در استان نارنجی، ۲ شهرستان آبی و هشت شهرستان زرد شده است.

علی مصطفوی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این برآورد صورت گرفته، شهرستان های ارومیه، خوی، میاندوآب، نقده، ماکو، اشنویه و شوط نارنجی شده است.

وی اضافه کرد: در این برآورد، شهرستان های ماکو و شوط به جمع پنج شهرستان نارنجی آذربایجان غربی طی روزهای گذشته اضافه شده که نشانه وضعیت رو به وخامت اوضاع در این مناطق شمالی استان دارد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: همچنان وضعیت شهرستان های پلدشت و چالدران در شمال استان همچنان آبی بوده که امیدواریم با رعایت پروتکل ها در این ۲ شهرستان، شاهد حرکت آنها به سمت زرد نباشیم.

مصطفوی اظهار کرد: طبق آخرین برآوردها شهرستان‌های مهاباد، پیرانشهر، سردشت، تکاب، شاهین دژ، بوکان، چایپاره و سلماس نیز وضعیت زرد دارند.

به گزارش ایرنا، طی سه هفته گذشته، ۱۲ شهرستان آذربایجان غربی وضعیت آبی داشت که با بی توجهی مردم به رعایت موارد بهداشتی، این روند به سمت وضع بدتر سوق یافته است.

آذربایجان‌غربی ۱۷ شهرستان و ۴۸ شهر دارد؛ تاکنون نزدیک به ۱۱۰ هزار نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha