۱۸۰۰ تخته چادر بین زلزله زدگان سی سخت توزیع شد

یاسوج - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: از زمان شروع حادثه زلزله تاکنون یکهزارو ۸۰۰ تخته چادر امدادی بین مردم زلزله زده سی سخت در شهرستان دنا توزیع شد.

کریم همتی روز جمعه در جلسه شورای اداری شهرستان دنا در سی سخت با اشاره به اقدامات خوب نیروهای امدادی هلال احمر در کمک به مردم زلزله زده سی سخت گفت: یکهزار تخته چادر دیگر برای مردم زلزله زده نیاز است.

وی بیان کرد: با همکاری استانهای همجوار خوزستان، فارس و چهارمحال و بختیاری این تعداد چادر تامین و برای اسکان از سوی نیروهای امدادی برپا خواهد شد.

همتی تصریح کرد: علاوه بر چادر یکهزارو ۲۰۰ بسته غذای نیز بین مردم زلزله زده توزیع شد.

وی تاکید کرد: با توجه به شدت سرمای سی سخت اردوگاه اضطرای تا قبل از ظهر فردا از سوی نیروهای امدادی تکمیل و برپا خواهد شد.

همتی یکی از نیازهای ضروری مردم زلزله زده را تخلیه و  آوار برداری از منازل مسکونی دانست و افزود: نیاز است در این راستا نیروهای هلال احمر اقدام لازم را انجام دهند.

وی به بررسی ارزیابی های اولیه از سوی نیروها تاکید کرد و گفت: خدمات رسانی در این راستا تسریع داده خواهد شد.

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی۵.۶ دهم ریشتر ، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه ؛۲۹ بهمن ماه شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند.

مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد این زمین لرزه در عمق ۸ کیلومتری زمین اتفاق افتاده است .

زلزله در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌سخت در کهگیلویه و بویراحمد ، ۱۹کیلومتری کمه در استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است .

این زمین لرزه در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت هم احساس شد.

۱۲ اردیبهشت سال ۹۷ نیز زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر در شهرهای یاسوج و دنا اتفاق افتاد و خساراتی به هر دو شهرستان وارد شد.

سی سخت با ۷ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد. بر اساس گزارشهای  اولیه ۷۸ روستای شهرستان دنا در زلزله خسارت جدی دیده اند و برخی منازل مسکونی صد در صد تخریب و غیر قابل سکونت شده اند.

زمین لرزه سی سخت خسارت جانی نداشته است اما ۶۱ نفر مصدوم شده اند و آنچنان که استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفته است خسارات زلزله روز ۲۹ بهمن بیش از حد تصور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha