نگاهی به اجراهای شب پنجم جشنواره موسیقی فجر

تهران- ایرنا- پنجمین شب از سی‌وششمین جشنواره موسیقی فجر، عصر امروز با پخش پنج اجرا از هنرمندان ایرانی و آلمانی بصورت اینترنتی ادامه خواهد یافت. این اجراها براساس برنامه‌ زمان‌بندی مشخص در سایت‌های جشنواره موسیقی فجر، انجمن موسیقی ایران و دیگر پایگاه‌های اعلام شده قابل دیدن است.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر مهم ترین رویداد موسیقی سالانه کشور، عصر امروز، ( شنبه دوم اسفند) میزبان گروه هایی از داخل و خارج کشور است. این برنامه ها به ترتیب ساعت پخش به شرح زیر خواهد بود.

ساعت ۱۷/۰۰

گروه نوای سیمره به سرپرستی مهران غضنفری

ساعت ۱۸/۳۰

هنرستان موسیقی پسران

ساعت ۲۰/۰۰

رسیتال پیانو هنرمند آلمانی موریتس ارنست

ساعت ۲۱/۳۰

ارکستر موسیقی ملی ایران به رهبری بردیا کیارس

ساعت ۲۳/۰۰

میلاد درخشانی

سی‌وششمین جشنواره موسیقی فجر در یک نگاه

در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر و در بخش غیر رقابتی ۱۰۰ گروه موسیقی در حوزه موسیقی دستگاهی، نواحی، کلاسیک و تلفیقی از طریق فراخوان ثبت نام کردند که در مرحله نخست ۶۱ گروه انتخاب شدند و در نهایت ۱۰ گروه برای اجرا به جدول جشنواره راه یافته اند.

با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا و اضافه شدن بخش رقابتی، جدول برنامه ها نسبت به جشنواره های دوره‌های قبل تغییرات اجرایی دارد. بر اساس تقسیم‌بندی هیات انتخاب در هر بخش، ۴۰ درصد گروه‌ها از بخش فراخوان و ۶۰ درصد گروه‌ها با تایید هیات انتخاب به جشنواره دعوت شدند.

تجلیل از چهار هنرمند موسیقی کشورمان بانو ملیحه سعیدی و آقایان احمد علی راغب، حسن ناهید و محمدرضا اسحاقی گرجی از جمله برنامه‌های جنبی این دوره از مهم ترین رویداد موسیقی کشورمان خواهد بود.

نگاهی به نشستهای پژوهشی موسیقی در بخش جنبی سی و ششمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر

در بخش جنبی سی و ششمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر تا کنون سه نشست پژوهشی با عنوان های سیر تطور ترانه با سخنان حسن علیشیری و مجید افشاری در تاریخ ۲۸ بهمن، و آسیب شناسی موسیقی پاپ در دو دهه گذشته با سخنان محمدرضا چراغعلی و پدرام کشتکار ۲۹ بهمن، سیستم‌های آموزش نوین موسیقی درجهان با حضور نادر مشایخی و مونا طاهریان ۳۰ بهمن و تاریخ نگاری موسیقی و خطر روایت مسلط با حضور علیرضا میرعلی نقی پژوهشگر موسیقی و تاریخ‌نگار شهری در تاریخ اول اسفند از رادیو گفتگو پخش شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha