وزیر دفاع آمریکا در تماس با بن سلمان بر اهمیت پایان جنگ یمن تأکید کرد

تهران – ایرنا – منابع خبری بامداد جمعه گزارش دادند: وزیر دفاع آمریکا در تماس تلفنی با ولیعهد عربستان سعودی بر اهمیت پایان جنگ در یمن تأکید کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از الجزیره قطر ، «لوید اوستن» در گفت وگوی تلفنی با "محمد بن سلمان" همچنین بر پایبندی واشنگتن برای کمک به عربستان در حمایت از مرزهای خود تأکید کرده است.

وی همچنین حملات اخیر نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به خاک عربستان سعودی را محکوم کرده است.

وزیر دفاع آمریکا در گفت‌و گوی تلفنی با ولیعهد سعودی همچنین مدعی شده است که واشنگتن به همراه ریاض برای مقابله با آنچه که او فعالیت بی ثبات کننده ایران خوانده ، متعهد هستند.

"جو بایدن" رییس جمهوری آمریکا نیز پیش تر مدعی شده بود که دولت وی برای پایان جنگ یمن و توقف هرگونه کمک به حملات علیه این کشور تلاش خواهد کرد و در همین راستا حمایت های عملیاتی از ائتلاف سعودی در جنگ یمن را متوقف می کند.

رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین در اقدامی که نشانگر تنزل روابط با «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی و حاکم بالقوه این کشور است، قصد دارد روابط واشنگتن- ریاض را  ارزیابی کند.

«جین ساکی» سخنگوی کاخ سفید سه‌شنبه گذشته به خبرنگاران گفت: ما می خواهیم روابط خود را با عربستان‌ سعودی دوباره ارزیابی کنیم.

وی افزود: بخشی از این موارد بازگشت روابط به همتای متقابل است و همتای رئیس جمهوری آمریکا ، « سلمان بن عبدالعزیز»  پادشاه سعودی است.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که براثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha