۱ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۰:۴۷
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 84234789
۰ نفر

برچسب‌ها

سناتور مورفی: احیای برجام برای جهان مفید است

نیویورک- ایرنا- سناتور دموکرات آمریکا گفت: شروع دوباره توافق هسته‌ای ایران، برای آمریکا و جهان مفید است.

به گزارش ایرنا، سناتور کریس مورفی عصر پنج‌شنبه این یادداشت کوتاه توئیتری را در شرایطی نوشت که وزیران خارجه آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان در نشستی به بررسی چگونگی بازگشت واشنگتن به توافقی که در دوره ترامپ به طور یکجانبه کنار گذاشته شد، تبادل نظر کردند.

ترامپ در ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ به طور یکجانبه از توافق هسته‌ای ایران که مورد تایید قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد بود، خارج شد.

او تمام تحریم‌هایی که به موجب برجام لغو یا تعلیق شده بود را بازگرداند و سخت‌ترین تروریسم اقتصادی را بر مردم ایران به کار گرفت تا آنها به زانو در آورد.

با شروع مبارزات انتخاباتی، جو بایدن رقیب دموکرات وی، بارها از این اقدام ترامپ انتقاد کرد و وعده داد به سرعت به برجام بازگردد. اما با گذشت یک ماه از روی کار آمدن، شرط بازگشت خود را اجرای کامل تعهدات ایران دانسته و همچنان تمام تحریم‌ها را حفظ کرده است.

در بیانیه روز پنج‌شنبه نشست چهارجانبه سه کشور اروپایی و آمریکا، هیچ اشاره‌ای به گام نخست آمریکا نشده و تنها به تصمیم این کشور برای بازگشت به برجام خوشامد گفته‌اند. قصدی که هیچ مبنای عملی برای آن دیده نشده است و رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند که حرف بس است، فقط باید عمل کنند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری ایران هم خواستار اقدام عملی طرف مقابل شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha