تمبر میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار در بم رونمایی شد

کرمان - ایرنا - رییس کل دادگستری استان کرمان از رونمایی تمبر میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار در چهارمین گردهمایی علما و سران طوایف جنوب و شرق  استان کرمان در شهرستان بم خبر داد.

به گزارش ایرنا، یدالله موحد روز پنجشنبه در حاشیه رونمایی از تمبر میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار در جریان برگزاری چهارمین گردهمایی علما و سران طوایف جنوب و شرق  استان کرمان، افزود: این تمبر به عنوان یک سند از اقدامات دادگستری کل استان کرمان و همراهی اعضای شورای تامین استان در راستای توسعه عدالت و امنیت با همکاری مردم و سران طوایف، در تاریخ این سرزمین ماندگار خواهد بود.
وی ادامه داد: تمبر میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار عامل رسمیت بخشی به این میثاق نامه و ثبت آن به عنوان یک سند ملی است که برای نخستین بار در قوه قضاییه انجام شده است.
وی میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار را از ابتکارات دادگستری کل استان کرمان برشمرد و اظهارداشت: چاپ و توزیع تمبر میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار ضمن رسمیت بخشی کشوری و تاریخی به این میثاق نامه، زمینه معرفی هر چه بیشتر آن و جلب مشارکت بیشتر سران طوایف، متنفذین و ریش سفیدان را فراهم می کند.
رییس کل دادگستری استان کرمان ضمن تقدیر از تلاش و همراهی مدیرکل پست استان کرمان در جریان چاپ و توزیع تمبر میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار ، خاطرنشان کرد: اقدامات لازم در زمینه تصویب این تمبر در شورای مربوطه در مرکز کشور، طراحی و توزیع آن به همت مجموعه های پست و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان طی یک هفته انجام شده است.
موحد با بیان اینکه میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار به اهتمام دادگستری کل استان کرمان پایه گذاری شده و با همراهی و همکاری اعضای شورای تامین و سران طوایف، معتمدان، متنفذین و ریش سفیدان جنوب و شرق استان در حال اجراست، تاکید کرد: سران طوایف جنوب و شرق استان کرمان در قالب میثاق نامه امنیت و عدالت پایدار در جهت صلح و سازش و مدارا، دستگیری متهمان متواری، پیشگیری از ازدواج های اجباری، ارائه امان نامه به افراد متواری، جلوگیری از انتقام جویی شخصی، کورکورانه و ظالمانه، جمع آوری سلاح و مهمات، پیشگیری از درگیری و منازعات طایفه ای و ...  مشارکت همه جانبه ای با دادستان ها و سایر مقامات قضایی و امنیتی دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها