ویروس کرونا دوباره در هرسین شیوع پیدا کرده است

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار هرسین گفت: طبق گزارش‌های ارایه شده توسط شبکه بهداشت و درمان، شاهد شیوع مجدد ویروس کرونا در شهرستان هستیم و در کنار این موضوع احتمال شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی را باید در نظر گرفت که بسیار نگران کننده است.

به گزارش ایرنا، عبادالله کنجوریان روز پنجشنبه در جلسه ستاد کرونای هرسین افزود: با توجه به شرایط موجود پایان سال و ورود هرسینی های مقیم سایر استان های کشور به هرسین شیوع کرونای انگلیسی در شهرستان دور از تصور نیست.

وی اظهار داشت: در موج چهارم کرونا از مردم با فرهنگ هرسین انتظار داریم بیشتر از گذشته موضوع پیشگیری و مقابله را مدیریت کنند.  

فرماندار هرسین افزود: طی روزهای اخیر نمونه هایی از ابتلا به کرونای نوع انگلیسی در استان های مختلف کشور مشاهده شده است و براساس اظهارات کارشناسان متاسفانه میزان سرایت آن از نوع قبلی ۷۰ درصد بیشتر است و میزان مرگ و میر آن هم سه برابر بیشتر است.

وی ادامه داد: باید تا پایان سال تدابیر پیشگیرانه و محدودیت های گسترده تری در فواصل زمانی مختلف در شهرستان هرسین اتخاذ شود.

کنجوریان با اشاره به اینکه اصناف باید در خط مقدم مقابله با کرونا باشند، تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن خریدهای سال نو مردم و احتمال ایجاد تجمعات باید محدودیت هایی به منظور جلوگیری از این تجمعات و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط اصناف اندیشیده شود.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه از وضعیت آبی که تا حدودی رضایت بخش بود به وضعیت زرد رسیدیم و این نشان از رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی می باشد.

فرماندار هرسین افزود: لازم است که ادارات متولی در خصوص مسدود کردن مسیرهای دسترسی به آرامستان ها، تهیه و نصب بنرهای هشدار آمیز، تعطیلی آیین های عزا و عروسی و محدود کردن تجمعات، تعطیلی باشگاه ها و قلیانسراها تدابیر لازم را اتخاذ کنند که البته این محدودیت ها بصورت مرحله ای و با توجه به شرایط اجرا می شود.

کنجوریان تصریح کرد: جلوگیری از فعالیت قاریان مجالس ترحیم، چاپخانه ها و کانال های فاتحه خوانی از دیگر تدابیر پیشگیرانه ای است که تا پایان سال در شهرستان هرسین بصورت جدی اجرا خواهد شد.

وی اظهار داشت: متاسفانه فعالیت قاریان مجالس ترحیم، کانال های فاتحه خوانی و تالارهای پذیرایی به نوای دعوت از مردم برای حضور در گردهمایی ها و تجمعات تبدیل شده است و این با توجه به عدم رعایت پروتکل ها بسیار بسیار نگران کننده است.

شهرستان هرسین با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۴ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها