کرونا در خراسان شمالی جان ۳ نفر را گرفت

بجنورد - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد: در آخرین شبانه‌روز بهمن‌ماه ۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در این استان جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری این دانشگاه در روز پنجشنبه، دکتر سیداحمد هاشمی اظهار داشت: طبق نتایج قطعی آزمایش‌های انجام شده در ۲۴ ساعت گذشته با بستری شدن ۲۴ بیمار جدید در مراکز درمانی، شمار بستری‌شدگان کرونایی استان به ۱۲۷ نفر رسیده است.

این در حالی بود که در شبانه روز پیش از امروز، بیماری کووید ۱۹ منجر به مرگ یک تن از شهروندان خراسان شمالی شده و ۳۸ بیمار جدید را راهی بیمارستان ها کرده بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با ابراز نگرانی از عادی شدن بیماری کووید ۱۹ در نگاه مردم تاکید کرد: موارد ابتلای جدید حاکی از آن است که وضعیت استان ما به لحاظ شیوع کرونا همچنان شکننده است و با غفلت مردم هر آن می تواند وضعیت ما بدتر شود.

دکتر هاشمی افزود: بحران کرونا تمام نشده است و نباید مردم عادی انگاری کنند و همین عادی انگاری موجب شده است شمار بستری های روزانه کرونایی در استان رو به افزایش بگذارد.  

وی با اشاره به افزایش شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در استان، گفت: این امر متاسفانه نشان دهنده کاهش حساسیت مردم در زدن ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تاکید کرد: درخواست ما از شهروندان همچنان استفاده از ماسک، محدود کردن حضور و شرکت خود در تجمعات و دورهمی های خانوادگی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

اکنون به جز شهرستان های راز و جرگلان و گرمه که وضعیت آبی کرونایی دارند، ۶ شهرستان دیگر خراسان شمالی در شرایط زرد شیوع کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها