۴۰ درصد بودجه بیمه سلامت یزد صرف بیماران سایر استان ها می‌شود

یزد - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت یزد با اشاره به ارایه بخشی از خدمات به بیماران سایر مناطق کشور در استان گفت: ۴۰ درصد هزینه ها مربوط به درمان هموطنان سایر نقاط ایران که به مراکز درمانی این منطقه مراجعه می کنند ، است .

به گزارش ایرنا محمد دریجانی روز پنجشنبه در بازدید معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد از این اداره کل بدون توضیح بیشتر در این مورد جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت استان را ۳۵۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: ۴۰ هزار نفر از بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی استان از خدمات نظام ارجاع و پزشک خانواده بهرمند هستند.

وی با بیان فعالیت های بیمه سلامت به ماموریت های جدید سازمان بیمه سلامت ایران  اظهار کرد: طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک به همراه نظام ارجاع و پزشک خانواده شهری در استان در حال اجراست.
دریجانی با بیان ضرورت ارایه خدمات الکترونیکی برای بیمه شدگان افزود: با اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی و حذف دفترچه کاغذی هزار میلیارد ریال از هزینه های دولت کاهش می یابد و دسترسی عادلانه به همراه گسترش سلامت محوری برای بیمه شدگان در دریافت خدمات درمانی بهتر ایجاد می شود.

همچنین معاون سیاسی، امنیتی ‌و اجتماعی استانداری یزد  با اشاره به تاثیر فعالیت های اداره کل بیمه سلامت استان در کاهش دغدغه های مردم از هزینه های سنگین درمانی گفت: این اداره کل  در جلب رضایت مشتریان و مراجعان موفق عمل کرد و به‌عنوان یکی ازدستگاه های برتر استان شناخته شد.

احمد ترحمی‌خاطرنشان کرد: بیمه سلامت نقطه اتکای مردم و نوید بخش امید به زندگی در جامعه ‌است.

معاون سیاسی استانداری یزد گفت: اداره کل بیمه سلامت توانست چتر مطمئن بیمه درمانی را در استان گسترش دهد و با این گستردگی آرامش، امنیت و امید را به خانواده ها و مردم هدیه کند.

تعدادی از بیماران استان های هرمزگان، کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان برای درمان به مراکز بهداشتی و درمانی استان یزد مراجعه می کنند.

جمعیت یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها