معتمدان محلی نقش موثری در توسعه و تثبیت امنیت پایدار دارند

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: معتمدان محلی نقش موثری را در توسعه و تثبیت امنیت پایدار بر عهده دارند.

به گزارش ایرنا، علی زینی وند روز پنجشنبه در پیامی به چهارمین گردهمایی علما و سران طوایف شرق استان (میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار) در بم افزود: از آنجایی که مردم نقش اصلی را در دوام و بقای حاکمیت و نظام اسلامی دارند و همواره امام راحل و مقام معظم رهبری بر نقش مردم در اداره امور تاکید ویژه داشته اند الان نیز تاکید ما بر نقش مردم و مشارکت مردم در حوزه های مختلف است.

وی ادامه داد: در این راستا بزرگان و افرادی که دارای مرجعیتی هستند و محل رجوع بخشی از اقوام و مردم یک منطقه ‌هستند می‌توانند نقش موثری در این زمینه ایفا کنند.

وی با تاکید بر این مطلب که در دین مبین اسلام احترام به بزرگان همیشه تاکید شده است، گفت: ایران یک کشور متنوعی با اقوام مختلف است که همیشه بزرگان اقوام و طوائف در معادلات سیاسی و اجتماعی کشور نقش مهمی ایفا می کنند و اکنون بزرگان سران وقبایل  طوایف که ریش سفیدان و مورد تکریم مردم هستند می‌توانند در آسایش و آرامش مردم نقش اساسی ایفا کنند.
استاندار کرمان مقوله امنیت را زیربنای زندگی انسان‌ها دانست و بیان کرد: امنیت  زیربنای همه اقدامات در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصادی، اجتماعی، پیشرفت، گردشگری و غیره است.
زینی‌وند، عامل وجود و تثبیت امنیت پایدار در داخل و مرزهای کشور را در تکیه و اعتماد  به مردم دانست و اظهار کرد: کشور جمهوری اسلامی ایران یک کشور امن و مقتدر است و اقتدرا نیروهای نظمای ما در منطقه مثال زدنی است .
وی تاکید کرد: تحقق امنیت پایدار و امنیت روانی با مشارکت مردم و با محوریت بزرگان قبایل و طوائف بیشتر قابل دوام است  و در همین راستا از همه این بزرگان درخواست داریم که در تمامی مسایل کشور به ویژه در حوزه امنیت مشارکت کرده و کمک کنند تا این امنیت پایدار که حاصل خون شهداست سال‌های سال و تا نسل‌های آینده تداوم داشته باشد.
 میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار به اهتمام دادگستری کل استان کرمان پایه گذاری شده و با همراهی و همکاری اعضای شورای تامین و سران طوایف، معتمدان، متنفذین و ریش سفیدان جنوب و شرق استان در حال اجراست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها