نیمی از هزینه‌ جاری کشور از محل مالیات تامین می‌شود

مشهد- ایرنا- مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: ماهانه افزون بر ۳۰هزار میلیارد تومان صرف هزینه‌های جاری کشور می‌شود که از این‌ میزان ۱۶هزار میلیارد تومان از محل مالیات تامین می‌ شود.

شهروز برزگر گلشانی روز پنجشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان نیشابور و در جمع تولیدکنندگان و صنعتگران این شهرستان افزود: طی ۲ سال گذشته دشمن همه راهها را برای دور زدن تحریم‌ها بست اما در همین شرایط حتی یک ساعت هم پرداخت حقوق، عقب نیفتاده است.
وی ادامه داد: مالیات تنها از آن دسته از واحدهای تولیدی که به سوددهی رسیده‌اند اخذ می‌ شود و این واحدها اگر در اظهارنامه‌های مالیاتی خود با سند قید کنند که ضرر کرده‌اند حتی مالیات سال بعد هم تا زمانی که این زیان جبران نشود گرفته نمی‌شود.
مدیر کل دفتر امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: این مسائل باید به اطلاع تولیدکنندگان برسد و آگاه شوند و تولیدکنندگان باید از مشاوران مالیاتی آگاه و خبره بهره بگیرند.
برزگر افزود: به اندازه‌ای که بخواهیم به یک واحد تولیدی خدمت کنیم قانون وجود دارد و در این چارچوب باید تعامل بین بخش خصوصی و دولتی شکل بگیرد و انصاف نیست هیچ واحد تولیدی به خاطر بدهی مالیاتی تعطیل شود و سیاستهای مالیاتی هم برای سرپا نگه‌داشتن و توانمندسازی واحدهای تولیدی است.
وی ادامه داد: مانورهای زیادی در کشور داده شد که اگر برجام به نتیجه برسد شرایط بسیار خوب خواهد شد ولی به مردم و صنعتگران گفته نشد که اگر برجام نبود چه اتفاقی می‌افتاد و امروز اینجا هستیم تا مشکلات بررسی و احصاء شود و برای حل مشکلات، نخست باید آنها را به درستی شناسایی کنیم تا راه‌حل مناسب اتخاذ شود.

تصویب اجرای ۶۴ طرح سرمایه‌گذاری خارجی در خراسان رضوی

مدیر مرکز خدمات سرمایه گذاری خراسان رضوی گفت: امسال ۶۴ طرح سرمایه‌گذاری خارجی با سرمایه‌گذاری بیش از ۲۵۰ میلیون دلار در استان مصوب شده است.
فاضل خیاط افزود: شرکت‌های متعددی با سرمایه‌گذاری خارجی در نیشابور، فیروزه و زبرخان از چین، روسیه، فرانسه و افغانستان و سایر کشورها تاسیس شده و در حال فعالیت هستند مانند گروه پاژ و گروه پردیس، خاوران الیاف و فیضان شهاب شرق. 
وی اضافه کرد: هدف از ایجاد مرکز خدمات سرمایه گذاری خراسان رضوی، جذب سرمایه‌گذاران خارجی و تسهیل در صدور مجوزهای کسب‌ و کار است و در این مرکز، نمایندگان تام‌الاختیار ۱۳ دستگاه اجرایی استان حضور دارند که به مشاوره و طرح موضوعات مختلف می‌پردازند و تولیدکنندگان می‌توانند به جای مراجعه به این ادارات با حضور در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری مشکلاتشان را برای صدور مجوز و استعلام‌های لازم مطرح و پیگیری کنند و اگر یک فعال اقتصادی بخواهد مشکلی را در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مطرح کند می‌تواند به این‌ مرکز مراجعه کند تا در نخستین جلسه این‌ کارگروه مشکلش مطرح شود.
مدیر مرکز خدمات سرمایه گذاری خراسان رضوی گفت: پنجره واحد شروع کسب و کار استان از مردادماه امسال راه‌اندازی شده و ثبت شرکت، اخذ کد مالیاتی، کد تامین اجتماعی و کد کارگاهی در کمتر از ۷۲ ساعت انجام‌ و پنجره واحد معدن نیز از سال آینده شروع می‌ شود.
خیاط افزود: کارآفرینانی که دارای طرح و سرمایه هستند می‌توانند برای دریافت استعلام‌های لازم‌ جهت دریافت مجوزها از ظرفیت این مرکز استفاده کنند همچنین این‌ مرکز دارای یک بانک اطلاعاتی حاوی اطلاعات ۴۰۰بازرگان خارجی است که جست و جوی کارآفرینان را برای پیدا کردن شریک صادراتی تسهیل می‌کند.
مدیر کل دفتر امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی به همراه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و مدیرکل امور مالیاتی و مدیر مرکز خدمات سرمایه گذاری خراسان رضوی طی سفر به شهرستانهای نیشابور، فیروزه و زبرخان در جغرافیای مرکزی خراسان رضوی در جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این شهرستان‌ها شرکت و با تعدادی از تولیدکنندگان و صنعتگران دیدار کردند.
مراکز شهرستان‌های ۴۰۰ هزار، ۴۲ هزار و ۶۰ هزار نفری نیشابور، فیروزه و زبرخان در جغرافیای مرکزی خراسان رضوی به ترتیب در ۱۲۷ ، ۱۶۲ و ۱۰۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها