فرماندار تالش خواستار پیگیری وام خرید تبلت دانش‌آموزی شد

آستارا - ایرنا - فرماندار تالش با اشاره به نیاز مبرم دانش‌آموزان و دانشجویان بی‌بضاعت به گوشی هوشمند برای ادامه تحصیل، به بررسی اعطای تسهیلات خرید تبلت در شورای آموزش و پرورش استان گیلان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد حسین شاهکویی روز پنجشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش در فرمانداری این شهرستان گفت: باید تحصیل دانش آموزان بازمانده از درس جدی گرفته شود و با توجه به بازنشسته شدن ۳۰۰ نفر از معلمان و مربیان، جذب ۲۶۰ نیروی انسانی سهمیه این شهرستان برای سال آینده با جدیت پیگیری شود.

مدیر آموزش وپرورش تالش نیز در این جلسه با اشاره به اجرای طرح هر دانش آموز یک تبلت و هر تبلت یک کلاس، گفت: آموزش و پرورش تالش قبل از تصویب اجرای این طرح، کار خود را آغاز کرده و بیش از ۱۰۰ دستگاه تبلت با همکاری خیران برای دانش آموزان بی بضاعت خریداری شده و در اختیار آنها قرار گرفته است.

سید مرتضی مختاری افزود: از اعتبارات دولتی نیز ۸۰ دستگاه تبلت خریداری کرده ایم و در چند روز آینده به دانش آموزان داده خواهد شد و ادارات و نهادهای شهرستان نیز برای خرید تبلت اعلام آمادگی کرده اند و سه هزار دانش آموز در طرح مدرسه سازی آجر به آجر مشارکت کرده اند.

بخشدار مرکزی تالش در این جلسه با اشاره به مهم بودن فضای مجازی و اینترنت برای تحصیل دانش آموزان و دانشجویان، حضور مسئولین مخابرات و فناوری و اطلاعات را در جلسات شورای آموزش و پرورش خواستار شد.
مسعود شفیقیان گفت: در روستاهای نعلبند و سراگاه دکل نصب و فیبر نوری احداث شده و فقط نیاز به گوشی و تبلت است اما در روستای انبروپشت و هندکران پوشش اینترنت مناسب نیست و وضعیت اینترنت شهر هم پایدار نیست.

بخشدار مرکزی تالش به عنوان نماینده معلمان و دانش آموزان، از فرماندار تالش درخواست کرد تا تغییرات مثبتی در حوزه اینترنت شهرستان انجام گیرد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان تالش نیز در این جلسه با اشاره به وضعیت زرد و شکننده کرونا گفت: حدود ۱۱ بیمار کرونا در بیمارستان بستری هستند و تعداد بیماران سرپایی افزایش یافته است.
بختیار حیدرنیا افزود: طی هفته گذشته هشت دانش آموز مبتلا به کرونا شناسایی شده اند و ابتلای آنها از طریق خانواده بوده است و متاسفانه این رقم نسبت به شهرستان های دیگر بالاست.

بیش از ۳۷ هزار دانش آموز در حدود ۴۵۰ مدرسه تالش به تحصیل علم مشغول هستند و به دلیل شیوع ویروس کرونا، تحصیل در فضای مجازی و در بستر سامانه شاد صورت می گیرد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها