اجرای حجت اشرف زاده؛ رکورد دار بیشترین بازدید در جشنواره  موسیقی فجر

تهران- ایرنا- ۴ هزار و ۵۶۳ نفر اجراهای روز دوم و مجموعا بیش از ۷هزار نفر در دو شب سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر را در حالی تماشا کردند که حجت اشرف زاده با میانگین ۱۷۰۰ بازدید کننده در صدر فهرست هنرمندانی قرار گرفت که موفق شدند بیشترین بازدید را در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر به خود اختصاص دهند .

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر، بر اساس آمار سایت های پخش اجراهای جشنواره، در دومین روز جشنواره ۴هزار و ۵۶۳ نفر اجراها را تماشا کردند.

بر اساس این گزارش،  از اجرای گروه خاوران در ساعت ۱۷/۰۰ روز چهارشنبه (۲۹ بهمن) ۶۰۸ نفر، از اجرای تریوی جز تیمو فولبرشت آلمان  در ساعت ۱۸/۳۰، ۶۶۰ نفرو از اجرای گروه وحید اسداللهی  در ساعت ۲۰/۰۰ مجموعا ۷۹۰ نفر دیدن کردند.

 همچنین از اجرای به یاد استاد به خوانندگی مظفر شفیعی ۷۵۱ نفر و از اجرای  گروه ماهیما با صدای حجت اشرف زاده مجموعا ۱۷۵۴ دیدن کردند..

 بر اساس آمار منتشر شده از سوی روابط عمومی سی و ششمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر، اجراهای شب اول این دوره از جشنواره که از سه سایت انجمن موسیقی ایران، تیوال و سایت رسمی جشنواره موسیقی فجر پخش شد مجموعا ۳هزار و ۵۹۸ نفربیننده داشت.

که بهزاد عبدی و گروهش موفق شدند تا با جذب ۷۹۴ بیننده عنوان پرمخطب ترین گروه شب نخست جشنواره سی و ششم فجر را به خود اختصاص دهد.

جشنواره سی و ششم موسیقی فجر در یک نگاه

سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر در بخش غیر رقابتی میزبان ۱۰۰ گروه موسیقی در حوزه موسیقی دستگاهی، نواحی، کلاسیک و تلفیقی است که برای حضور در جشنواره از طریق فراخوان ثبت نام کردند، در مرحله نخست ۶۱ گروه انتخاب شدند و در نهایت ۱۰ گروه برای اجرا به جدول جشنواره راه یافته اند.
با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا و اضافه شدن بخش رقابتی، جدول برنامه ها تغییرات اجرایی نسبت به جشنواره های قبل دارد. بر اساس تقسیم بندی هیات انتخاب در هر بخش، ۴۰ درصد گروه‌ها از بخش فراخوان و ۶۰ درصد گروه‌ها با تایید هیات انتخاب به جشنواره دعوت شدند. 
همزمان با این جشنواره و در بخش جنبی، دومین دوره مسابقه موسیقی و رسانه و بخش پژوهشی از ۲۸ بهمن به دبیری حسن ریاحی برگزار خواهد شد.  این رویداد چهارم اسفند، پس از آخرین اجراها در فضای مجازی، با معرفی برگزیدگان بخش رقابتی، جایزه موسیقی و رسانه، جایزه ترانه به کار خود پایان خواهد داد.

تجلیل از چهار هنرمند موسیقی کشورمان بانو ملیحه سعیدی و آقایان احمد علی راغب، حسن ناهید و محمدرضا اسحاقی گرجی از جمله برنامه های جنبی این دوره از مهم ترین رویداد موسیقی کشورمان خوهد بود.

در دو روز گذشته گروه‌های ایستم از خراسان، کوئینتت زهی رسپینا به سرپرستی بهزاد عبدی، دوئت ویلا مادلنا از کشور اتریش، کوارتت زهی نماد به سرپرستی ستاره بهشتی و گروه ژاو، گروه خاوران،تریو(JAZZ) از کشور آلمان به سرپرستی تیمو فولبرشت، گروه وحید اسداللهی، گروه موسیقی ماهیما به خوانندگی حجت اشرف زاده و کنسرت به یاد استاد به خوانندگی مظفر شفیعی از طریق سایت رسمی جشنواره موسیقی فجر، سایت انجمن موسیقی ایران و تیوال پخش شد.

در بخش جنبی سی و ششمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر دو نشست پژوهشی با عنوانهای سیر تطور ترانه با سخنان حسن علیشیری و مجید افشاری در تاریخ ۲۸ بهمن و آسیب شناسی موسیقی پاپ در دو دهه گذشته با سخنان محمدرضا چراغعلی و پدرام کشتکار در تاریخ ۲۹ بهمن ماه از رادیو گفت‌وگو پخش شده است.

اجراهای سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر تا چهارم اسفندماه از سایت جشنواره، انجمن موسیقی ایران، تیوال، تماشاخونه، بیپ تونز، گپ فیلم، نواک  پخش می شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha