نماز جمعه در ۲۲ شهر مازندران برگزار می‌شود

ساری - ایرنا - مدیرشورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران اعلام کرد که نماز جمعه فردا یکم اسفند ماه در ۲۲ شهر استان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام محمد انتظاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : طبق آخرین تشخیص ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا ۲۲ شهر استان مازندران دارای وضعیت زرد و آبی کرونایی تشخصی داده شد که برای فردا می‌توانند میزبان نمازگزاران جمعه باشند.

وی این شهرها را از جمله مناطق کم جمعیت استان عنوان کرد و گفت: برگزاری نماز جمعه در این مناطق با کسب اجازه از ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا و نماینده ولی فقیه در استان مازندران تایید شد. 

مدیرشورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران از قائمشهر، گلوگاه، بهشهر، زاغمرز، نکا، نوشهر، صلاح‌الدین‌کلا، سیمرغ، میاندرود، شیرگاه، تنکابن، نشتارود، پل سفید، زیراب، فریدونکنار، محمودآباد، سرخرود، عباس آباد، کلارآباد، سلمانشهر،کلاردشت ، قراخیل را به عنوان شهرهایی نام برد که فردا نماز جمعه در آنجا برگزار می شود.

وی افزود: البته برای برخی شهرهای پر جمعیت استان نیز درخواستی برای برگزاری نماز جمعه ارائه شد که طبق آخرین برآوردهای ستاد مقابله با ویروس کرونا شاهد تداوم وضعیت ممنوعیت برگزاری نماز جمعه در این مناطق هستیم. 

او به وضعیت برگزاری نماز جمعه در باقی شهرهای مازندران اشاره کرد ادامه داد : نماز جمعه در باقی ۲۵ ناحیه شهری استان و بخش های تابعه آنها فعلا ممنوع است.

انتظاری بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی و موازین فاصله گذاری اجتماعی برای برپایی نماز جمعه تاکید کرد و گفت : استفاده از دستکش ، ماسک و به همراه داشتن سجاده و مهر شخصی  از جمله این موارد است .

وی همچنین رعایت فاصله بیش از یک متر میان نمازگزاران را نیز ضروری عنوان کرد و افزود : در تمامی اماکن برپایی نماز جمعه مسئولانی جهت بررسی رعایت پروتکل های بهداشتی مستقر خواهند شد.

مدیر شورای سیاستگذاری نماز جمعه مازندران شهروندان استان را به رعایت فاصله گذاری اجتماعی فراخواند و گفت : برای مقابله با ویروس کرونا و ریشه کنی این بیماری هیچ راهی غیر از رعایت دستورالعمل های اعلامی بهداشتی وجود ندارد و رعایت نکردن این موارد هم به برگشت شدیدتر بیماری منجر خواهد شد.

وی همچنین رعایت حداکثر ۳۰ درصد ظرفیت در اماکن بسته و حداکثر ۵۰ درصد در محل های سرباز را برای برگزاری نماز جمعه ضروری دانست. 

مازندران ۲۲ شهرستان ۶۲ شهر دارد که دارای ۴۷ نقطه برگزاری نماز جمعه هستند. از ابتدای اسفند ماه با شیوع ویروس کرونا برگزاری نماز جمعه در مناطق مختلف استان تحت الشعاع ویروس کرونا قرار گرفت و به جز چند هفته کوتاه ، باقی هفته ها برگزار نشد یا به صورت محدود برگزار شد. 

پس از آغاز موج سوم شیوع ویروس کرونا استان مازندران از ابتدای آذرماه برگزاری نماز جمعه در تمامی مناطق مازندران ممنوع شد تا اینکه هفته گذشته پس از حدود سه ماه شاهد برگزاری نماز جمعه در ۹ شهرستان استان بودیم.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل هم اکنون بیش از ۸۸۳ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها