رفاه و عدالت اجتماعی در سایه توسعه اقتصادی محقق می‌شود

شیراز-ایرنا-رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: رفاه، عدالت اجتماعی، بهبود معیشت، اشتغال و درآمد در سایه توسعه اقتصادی محقق می‌شود و این توسعه در گرو تولید و صادرات است.

جمال رازقی، پنجشنبه در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان فارس در شیراز، صادرات را نوک پیکان توسعه کشور دانست و افزود: با وجود تاکید رهبر معظم انقلاب بر نقش صادرات در توسعه کشور، اما به نظر می‌رسد برخی از مسوولان، اهمیت آن را آنگونه که باید درک نکرده‌اند.
وی، توسعه تولید و صادرات را در گرو پشتیبانی واقعی از تولید کنندگان و صادرکنندگان دانست و بیان داشت: آنچه که امروز به عنوان شاخص‌های اقتصادی کشور با آنها مواجه هستیم به معنای چگونگی حمایت از تولید و صادرات است.
رازقی اضافه کرد: امروز کارنامه اقتصادی کشور حاصل ۵۰ سال حکمرانی نامناسب در صحنه اقتصادی کشور است و باید بپذیریم که هزینه عقب افتادگی از تولید و صادرات را اقشار ضعیف جامعه می‌پردازند.

او گفت: برای جبران معیشت و رفاه مردم، سیاسیون همه روزه در تلاشند تا بخش خصوصی نحیف را روز به روز کوچک‌تر کنند و جالب اینکه به بهانه تقویت بخش خصوصی، دخالت بیشتر سیاسیون در این شکل را برنامه‌ریزی کرده‌اند.
رازقی افزود: چرا همین سیاسیون پاسخ معیشت امروز مردم را نمی‌دهند، چرا هر گروه سیاسی، گروه مقابل را مقصر معرفی می‌کند، روشن است که مسوولیت این موضوع بر عهده جناح‌های شناخته شده سیاسی کشور بوده و همه آنها باید در قبال معیشت امروز مردم که نتیجه عدم هماهنگی با فعالیت‌های بخش خصوصی به ویژه در تولید و صادرات است، پاسخگو باشند.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گفت: فارس گفت: بسیاری از مشکلات حوزه اقتصاد جامعه نتیجه غلبه سیاست بر اقتصاد است و چون فرمان اقتصاد کشور به دست سیاست بوده، چنین نتایجی رقم خورده است.
وی ادامه داد: جایگاه بخش خصوصی در اقتصاد کشور کجاست، آیا آنچه که در تریبون‌ها در خصوص بخش خصوصی گفته می‌شود در عمل هم چنین است.؟

در این آیین، از ۳۰ نفر از صادرکنندگان نمونه کشوری و استانی تجلیل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها