مشکل زمین شهرک صنعتی سرمایه‌گذاری خارجی تبریز حل می‌شود

تبریز - ایرنا - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: مشکل زمین شهرک صنعتی سرمایه‌گذاری خارجی تبریز با حضور هیاتی از سازمان اوقاف و امور خیریه در آذربایجان شرقی حل می‌شود.

علی رسولیان، روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی شهید رجایی تبریز در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به جلسه با حجت الاسلام خاموشی، رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در خصوص شهرک سرمایه گذاری خارجی آذربایجان شرقی، افزود: در این جلسه با حضور مدیرعامل شرکت شهرک ها و نواحی صنعتی اذربایجان شرقی استدلال ها و مباحث لازم در این خصوص مطرح شد.

وی اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد هیاتی از سوی سازمان اوقاف و امور خیره با نگاهی مثبت به این موضوع به آذربایجان شرقی سفر کنند تا مشکل زمین شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی حل شود.

رسولیان، ادامه داد: با توجه به استدلال هایی که در خصوص این شهرک ارایه شد امید است این هیات طی هفته آینده با حضور در این استان کمک کنند تا مشکل این شهرک برطرف شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز پیگیر این موضوع هستند و قرار است تیمی از سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در این استان حضور یابد تا موارد مطرح و مشکلات این شهرک حل شود.

مسعود پزشکیان، با اشاره به اینکه مجموعه دولت و نمایندگان مجلس به دنبال حل این مشکل هستند، افزود: نمایندگان مجلس با پیگیری، هماهنگی با سازمان ها و وزارتخانه ها و انتقال مشکلات حوزه نمایندگی به مدیران ارشد کشور، زمینه را برای رفع مشکلات منطقه فراهم می کنند.

معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان شرقی نیز گفت: چند ماه پیش طی جلسه ای که در استانداری آذربایجان شرقی با حضور صالح نیا، سرپرست سابق سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و نمایندگان اوقاف و امور خیریه و شرکت شهرک ها و نواحی صنعتی استان برگزار شد، صورتجلسه ای برای حل مشکل زمین شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی امضا شد.

علی جهانگیری، اظهار امیدواری کرد با حضور هیاتی از اوقاف و امور خیریه کشور در این استان و بررسی میدانی از این شهرک، برای حل مشکل این شهرک توافق شود.

بخشی از اراضی وقفی استان در محدوده شهرک سرمایه‌گذاری خارجی قرار دارد. 

در سال ۱۳۸۲ طرح ایجاد و احـداث اولین شهرک سرمایه گذاری خارجی در تبریز به تصویب رسید و یکسال بعد مطالعات و عملیات اجرایی احداث این شهرک در زمینی بـه مسـاحت ۲۶۰ هکتار و در ۱۶۸ قطعه در ۲۰ کیلومتری غرب تبریز حد فاصل تبریز به صوفیان آغاز شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =