سقوط سنگ از صخره، تهدیدی برای روستای افرینه پلدختر است

خرم آباد- ایرنا- دهیار روستای افرینه پلدختر گفت: سقوط سنگ از صخره های دامنه کوه "رنگین بان" تهدیدی برای این روستا شده است.

علی سلطان پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پلدختر اظهارداشت: حدود ۲۰۰ خانوار از روستای افرینه در معرض خطر جدی ریزش صخره قراردارند که در صورت ادامه بارش ها وجود هرگونه مشکل جانی دور از انتظار نیست.

وی افزود: براثر شدت بارندگی ها در ۲ روز گذشته تخته سنگی از بالای روستای سقوط کرد که به یک باب واحد مسکونی خساراتی وارد شد.

دهیار افرینه گفت: با توجه به پیگیری های بخشدار معمولان چندین بار کارشناسان ستاد حوادث استان از محل صخره ها بازدید به عمل آوردند اما تا کنون اقدام عملی در جهت رفع مشکل صورت نگرفته است.

وی افزود: با توجه به بالا آمدن آب رودخانه کشکان در پایین دست روستای افرینه نیز براثر سیل فروردین ماه سال ۱۳۹۸ جاده ارتباطی پلدختر – خرم آباد دچار خسارت فراوان و کم عرض شده است.

سلطان پور یادآورشد:بر اثر بارندگی های ۲ روز اخیر در برخی نقاط شانه خاکی جاده در داخل روستا در چند نقطه دچار ریزش و سقوط شده که این امر خطراتی را برای اهالی و خودروها در حال تردد به ویژه در شبها همراه بارندگی بوجود خواهد آورد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها