مده آ به شهرزاد رسید

تهران- ایرنا- نمایشنامه مده آ در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا خوانی می شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از پردیس تئاتر شهرزاد، نمایشنامه مده آ به نویسندگی اوریپید نویسنده عصر یونان بوستان و کارگردانی افشین قاسمی شنبه ۲و ۹ اسفند در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا خوانی می شود.

کارگردان درباره این نمایش نوشته است: خیانت همسر برای زنی که تمام وجودش سراسر عشق به او است، قابل بخشش نیست و آتش عشق را به نفرت تبدیل می کند، از این رو مده آ با تمام عشق به جیسون درصدد انتقام از او بر می آید و از مکر زنانه خود بهره می جوید. این نفرت در درون مده آ چنان شعله می کشد که فرزندان خود را نیز از پای در می آورد.
افسانه مده آ که توسط اوریپیدچهارصد سال قبل از میلاد نوشته و اجرا شده است، دست مایه آن شد که گروه آوای ققنوس این نمایشنامه را انتخاب کرده و آن را برای اجرا خوانی آماده کند
دیگر عواملی که این اثر هنری را همراهی می کنند عبارتند از:
مترجم: غلامرضا شهبازی، تهیه کننده:  سامان علیزاده

خوانش گران: (به ترتیب ایفای نقش) گلناز عیدی، افشین قاسمی، ماهرخ سالاری، زهرا شیرازی، سحر شیرزاد، علی شهبازی، سامان علیزاده، زهرا کلانتر، آرزو ریسمانچیان، لیلا دهقان، مریم شهر آیینی، فاطمه اوستائی، آذین آقایی، سارا زمزم مشاور رسانه ای: محمد حسین عبداللهی، طراح پوستر: سونیا هادیگل، استودیو دیزاین ایماژ.

در خلاصه این نمایش آمده است: مده آ  زنی ساحره است که به جیسون در دزدیدن پشم زرین قوچ مقدس کمک کرده و با او ازدواج می کند. پس از ورود به شهر کورنت، جیسون دلباخته دختر پادشاه شده و با او وصلت می کند. مده آ این خیانت را تاب نمی آورد و درصدد انتقام بر می آید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار فرهنگ