وزیر کشور پاکستان: حصارکشی مرزهای مشترک با ایران درحال اتمام است

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر کشور پاکستان گفت: عملیات حصارکشی نوار مشترک مرزی با جمهوری اسلامی ایران ۳۸ درصد تکمیل شده و پیش بینی می‌شود این طرح تا خردادماه (ژوئن) به اتمام برسد.

به گزارش ایرنا، وب سایت انگلیسی زبان «عرب نیوز» روز پنجشنبه این اظهارات را به نقل از «شیخ رشید احمد» طی مصاحبه با این رسانه عنوان کرد و نوشت: حصارکشی مرزهای پاکستان با ایران در حال اتمام است.

وزیر کشور پاکستان با اشاره به تکمیل ۸۹ درصد حصارکشی مرزهای این کشور با افغانستان، اظهار داشت: ۳۸ درصد حصارکشی مرزهای ما با ایران نیز تکمیل شده و این طرح تا ماه ژوئن امسال (خرداد) به اتمام می‌رسد.

وی سوء استفاده عناصر قانون گریز از خلاء‌های موجود در نوار مشترک مرزی، قاچاق و دیگر فعالیت‌های غیرقانونی را چالش‌های پیش روی پاکستان خواند و تاکید کرد که با تکمیل طرح حصارکشی این موارد نیز کنترل خواهد شد.

شیخ رشید احمد درخصوص پویش دولت پاکستان برای سرکوب عناصر مرتبط با فعالیت قاچاق کالا و سوخت به ویژه در ایالت بلوچستان به عنوان استان همجوار مرزی با سیستان و بلوچستان ایران، گفت: اسلام‌آباد متعهد است تا جلوی قاچاق سوخت را به هر قیمتی بگیرد.

وزیر کشور پاکستان درخصوص تحولات منطقه‌ای، روابط این کشور با متحدان عرب از جمله عربستان و روی کار آمدن دولت جدید در آمریکا افزود: روابط پاکستان با چین فوق العاده است و ما هرگز نسبت به اهمیت فراوان این روابط غافل نخواهیم بود.

وی اظهار داشت: ما خواستار بهبود روابط با آمریکا در دوره ریاست جو بایدن هستیم اما حفظ این روابط همراه با اهمیت روابط پاکستان با چین و جلوگیری از هرگونه آسیب به آن خواهد بود.

سخنگوی ارتش پاکستان بیست و دوم دیماه امسال طی یک نشست خبری در مقر فرماندهی ارتش در شهر راولپندی به تداوم طرح حصارکشی مرزهای مشترک این کشور با ایران اشاره کرد و گفت: نتایج بسیار امیدوار کننده‌ای از مراقبت از مرزهای مشترک و پروژه حصار کشی دریافت کرده‌ایم.

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان نیز ۲۱ آبان ماه امسال در جریان یازدهمین سفر رسمی خود به پاکستان گفته بود، جمهوری اسلامی ایران اقدام‌های اسلام آباد و ارتش این کشور برای تامین امنیت و مراقبت از مرزهای مشترک را قابل اطمینان می‌داند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =