کالاهای اساسی نوروز و رمضان در کشور ذخیره‌سازی شده است

مشهد-ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: کالاهای اساسی مورد نیاز به اندازه کافی برای عید نوروز و رمضان در کشور ذخیره سازی شده است.

عباس تابش عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از بازار مصلی در مشهد افزود: پرتقال و سیب مورد نیاز مردم در شب عید تامین و سهم استانها از این بخش مشخص شده و در انتظار مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور برای توزیع این میوه در استانها هستیم.

وی اضافه کرد: تمهیدات لازم برای تامین شکر حوزه خانوار نیز اندیشیده شده و مشکلی برای تامین آن نیست لذا هر کیلو شکر بسته بندی شده سهم خانوار به قیمت مصوب هشت هزار و ۷۰۰ تومان و هر کیلو قند بسته بندی شده به قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان باید تحویل مردم شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر وجود روغن کافی در خراسان رضوی گفت: ۳۰۰ تن انباشت روغن در انبار برخی نمایندگی‌های استان وجود داشته و گلایه نمایندگی‌ها در مورد توزیع این میزان روغن این بوده که شبکه توزیع خراسان رضوی توان جذب این میزان روغن را ندارد.

تابش افزود: در این راستا با مسوولان اتاق اصناف و اتحادیه مربوطه صحبت شد که فرآیند جذب روغن در شبکه توزیع سرعت گیرد یا در صورت لزوم، شبکه توزیع جدیدی تعریف شود تا بتوان از تجمیع کالاها در انبارها کاست.

وی ادامه داد: انباردار تعهد دارد که به سرعت موجودی انبار را در سامانه فروش اعلام کند لذا با تمهیدات اندیشیده شده از سوی اتاق اصناف و اتحادیه مربوطه در مشهد، به سرعت سامانه‌ها بررسی می‌شود تا روغن موجود در انبار نمایندگی‌ها به سرعت جذب شبکه توزیع شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یکی از نعمات شیوع کرونا را توسعه فروشگاه‌های مجازی و اینترنتی در کشور برشمرد و گفت: ساختارمند کردن این فروشگاه‌ها در وزارتخانه در حال پیگیری است تا با شاخصهای تعریف شده برای آنها، بتوانند به عنوان یک شبکه توزیع قابل اعتماد و قابل رصد در کشور عمل کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها