یک فروند جنگنده میراژ بازآماد شد

تهران-ایرنا- یک فروند هواپیمای جنگنده میراژ توسط کارشناسان و متخصصان جوان پایگاه شهید حبیبی زهام مشهد بازآماد(اورهال) شد.

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم حمید مصطفوی فرمانده پایگاه هوایی شهید حبیبی درباره این موفقیت گفت: جنگنده میراژ یکی از پیشرفته ترین هواپیماهای حال حاضر نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که از لحاظ فناوری در نسل چهارم قرار گرفته و رادار این پرنده دارای قابلیت های فراوانی نظیر رهگیری و شناسایی اهداف زمینی، هوایی و همچنین شناسایی اهداف دریایی است.

وی افزود: این هواپیما با صرف حدود ۲۰ هزار نفر ساعت کار مفید و پس از انجام یک پروسه پیچیده فنی بازآماد شده و در رده عملیاتی نیروی هوایی ارتش قرار گرفت.

امیر سرتیپ دوم مصطفوی با بیان اینکه کلیه سامانه های اویونیک، پیشرانه و نیودرالیک این هواپیما به دست توانای کارکنان سختکوش و متعهد بخش بازآماد(اورهال) پایگاه شهید حبیبی زهام، تعمیر و به صورت صددرصد عملیاتی شده است، گفت: کارکنان جوان، متخصص و میهن دوست این پایگاه با تجربیاتی که از پیشکسوتان خود اندوخته اند، موفق به این جهش عظیم فنی شده و در واقع این اولین هواپیمایی است که در این کلاس بدون حضور پیشکسوتان، بازآماد آن انجام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار سیاست