۳۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۴
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 84234449
۰ نفر

برچسب‌ها

امنیت و ثبات کشور، مهمترین اصل بیانیه گام دوم انقلاب است

کرمان - ایرنا - فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید معمار نیروی زمینی سپاه مستقر در ایرانشهر گفت: با توجه به هفت اصل مطرح شده در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، امنیت و ثبات کشور به عنوان مهمترین اصل مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، سردار محمد ناظری روز پنجشنبه در چهارمین گردهمایی علما و سران طوایف شرق استان (میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار) در بم افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این بیانیه نگاه علمی و مدونی به پدیده های اجتماعی، فرهنگی سیاسی و امنیتی دارند.
وی خاطرنشان کرد: امنیت پایه تئوری بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است زیرا بدون امنیت نمی توان انتظار گسترش، تمدن سازی و رسیدن به جامعه آرمانی را داشت.
وی با تاکید بر این مطلب که فقدان امنیت برابر با نابودی تمامی عرصه های زندگی مردم است، تصریح کرد: رزمندگان شجاع اسلام به تبعیت از فرامین امامین انقلاب توانسته اند در رقابت ها و جنگ های اطلاعاتی که با سازمان های مختلف جاسوسی صهیونیسم بین الملل و استکبار جهانی داشته اند، پنجه در پنجه آنها انداخته و دفاع مقتدرانه ای را انجام دهند.
فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید معمار نیروی زمینی سپاه مستقر در ایرانشهر اظهارداشت: بر همین اساس قرارگاه قدس جنوبشرق کشور برنامه های بسیار خوبی را در راستای استفاده هرچه بیشتر از مردم، معتمدان، سران طوایف، علما و روحانیون داشته و بر همین اساس از سال 68 تاکنون با همکاری این قشر و نقش آفرینی نیروهای نظامی و انتظامی امنیت قابل قبولی را در سطح جنوبشرق کشور محقق سازد.
سردار ناظری با اشاره به ایجاد پایگاه های قرارگاه عملیاتی شهید معمار نیروی زمینی سپاه در شرق و جنوب کرمان، افزود: با توجه به اعتمادی که نظام اسلامی به معتمدان، سران طوایف و ریش سفیدان دارد، انتظار داریم ارتباط مستمر و همکاری خوبی با مجموعه های امنیتی، انتظامی و قضایی داشته باشید و از آنجا که سیاست ما ترویج برداری و اخوت و ایجاد صلح و سازش بین طوایف است، کاری کنید که درگیری های طوایف کمتر شود و به رفع ناامنی ها کمک شود.
وی اظهار داشت: از معتمدان، سران طوایف و ریش سفیدان انتظار می رود که در زمینه های  ارشاد، انذار و آگاه سازی افراد متواری و معرفی آنها به دستگاه های امنیتی و قضایی، همکاری در جمع آوری سلاح های غیرمجاز، از بین بردن رسومات نادرست تیراندازی در مراسمات، جلوگیری مردمی از حضور افراطیون و تندروهای قومی و مذهبی ، اطلاع رسانی و ارایه اخبار و اطلاعات امنیتی جهت تصمیم سازی و تصیم گیری به رده های امنیتی و اطلاعاتی و استفاده از ظرفیت های نظام در ارتقای زمینه های اقتصادی همکاری لازم را داشته باشند. 
فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید معمار نیروی زمینی سپاه مستقر در ایرانشهر در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع امنیت از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشاره و بیان کرد: انقلاب اسلامی ما در پرتوی سه عامل مهم رهبری داهیانه حضرت امام راحل، نقش روحانیت و نقش آفرینی و پشتیبانی مردم به پیروزی رسیده و ان شالله تا رسیدن به ولایت عظمای مهدی تداوم خواهد داشت.
سردار ناظری با بیان این مطلب که بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در حقیقت منشوری جهان نما است که مسیر پیشرفت و ترقی انقلاب اسلامی را مشخص می کند، گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مراحل اساسی خودسازی، جامعه پذیری، تمدن سازی و ایجاد فرهنگ مهدوی و انتظار را مطرح می کند و در حقیقت نسخه جهانی شدن انقلاب اسلامی است.
وی بیان کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی پنج مرحله در مسیر پیشرفت انقلاب اسلامی مطرح شده که پیروزی انقلاب اسلامی، تثبیت انقلاب اسلامی و تشکیل دولت اسلامی از جمله این مراحل بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها