محدود کردن معروف در بحث حجاب ظلم به این فریضه است

همدان- ایرنا- دبیر ستاد امر به معروف استان همدان گفت: اینکه اصل مهم امر به معروف را تنها محدود به بحث رعایت حجاب کنیم به واقع ظلم کردن به این فریضه مهم الهی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام یاسر مظاهری روز پنجشنبه در نشست اعضای ستاد امر به معروف شهرستان فامنین با بیان اینکه دامنه معروف ها زیاد است، افزود: منکر هم تنها بدحجابی نیست چراکه بدحجابی عیب ظاهری است و بسیاری از افراد بدحجاب دل در گرو اسلام دارند.

دبیر ستاد امر به معروف استان همدان با عنوان اینکه مهمترین حوزه امر به معروف، مسوولان هستند خواستار مطالبه گری از آنان شد و گفت: در مصوبه ۴۲۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ۲۶ دستگاه در زمینه امر به معروف تکلیف مشخص شده است.

حجت الاسلام مظاهری اظهار داشت: با همکاری دستگاه قضایی و دادستانی ۶ شعبه ویژه برای پرونده های مرتبط با امر به معروف در استان همدان تعیین شده است .

وی ادامه داد: رویکرد جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر فرهنگ سازی است و در ارزشیابی کار، این مولفه مورد توجه است چرا که در صورت فرهنگسازی مردم با دیدن منکری بی تفاوت از کنار آن نمی گذرند.

فرماندار فامنین نیز درابن جلسه اظهار داشت: باید مردم بدانند که امر به معروف توصیه به کارهایی است که خداوند به آن امر کرده است .

سید مجید شماعی اضافه کرد: امر به معروف تنها نباید برای جوانان و افرادی که پشتوانه ای برای دفاع از خود ندارند، باشد بلکه در صورت مشاهده منکر از سوی مسوول یا فرد صاحب نفوذی باید او را نیز امر به معروف کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =