آزادگی مهمترین ویژگی یک رسانه صادق است

زاهدان- ایرنا- جانشین بسیج اقشار سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: رسانه اگر به سمت جریان‌های سیاسی سوق و برای آن هزینه دهد آزادگی خود را از دست می‌دهد درحالیکه این آزادگی مهمترین ویژگی یک رسانه صادق است.

به گزارش ایرنا علی کیخا روز پنجشنبه در نشست اختتامیه ششمین جشنواره ابوذر در سرسرای اجتماعات ستاد فرماندهی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه هدایت افکار عمومی توسط رسانه‌ها مهم بوده و این رسانه ابزار جدیدی نیست بلکه قالب و شکل آن متفاوت و مدرن شده اظهارداشت: همواره در طول تاریخ با این ابزار سروکار داریم و باورمان است که مهمترین عرصه در تاریخ نبردهای رسانه‌ای بوده که افکار عمومی را هدایت می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه تاریخ اسلام شاهد نبردهای رسانه‌ای مختلفی بوده و در آینده نیز خواهد بود افزود: در طول تاریخ مهمترین آوردگاه حق و باطل نبرد سخت و نظامی نبود بلکه نبرد رسانه‌ای بوده نبردی که قلب‌ها را تسخیر و ذهن‌ها را مدیریت می‌کند.

جانشین بسیج اقشار سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه ما در نوک پیکان تقابل مان در تاریخ انقلاب اسلامی شاهد نبردی هستیم که اصحاب رسانه در این امر خط مقدم هستند تصریح کرد: تبیین گری، صداقت و انتقاد عناصری هستند که رهبر معظم انقلاب در توصیف رسانه‌ها مطرح می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم جنگ نرم را در ۲ عبارت خلاصه کنیم نبرد اقنا و اغوا  بوده یعنی طرف مقابل سعی بر اغوا دارد و کارسخت را جبهه دیگر با اقنا انجام می‌دهد خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی نیاز به کار اقنایی و تببین دارد بر این اساس تکلیف سنگینی بر عهده رسانه است.

کیخا با یادآوری اینکه کار رسانه سیستان وبلوچستان این بوده که اولا انقلاب دوم مساله استان را بشناسد و در آخر در مناسبت‌های سیاسی خود را هزینه برای افراد و جریان‌های سیاسی نکند تصریح کرد: اگر رسانه عَلَم مطالبه‌گری را به دست نگیرد و نسبت به مساله‌های جامعه خود بی‌تفاوت و نسبت به مشکلات جامعه درک نداشته باشد و این درد مردم را فریاد نزند کسانی  این عَلَم مطالبه‌گری حق شما را به دست می گیرند که خیلی نسبت به این انقلاب و مردم دغدغه ندارند و باید مراقب بود.

وی با بیان اینکه  ابوذر یکی از یاران پیامبر(ص)  بوده که درد مردم را شنیده و مطالبه‌گری و تبیین‌گری می‌کرد گفت: آنجایی که جامعه به انحراف می‌رفت عَلَم مطالبه‌گری و تبیین‌گری را به دست می‌گرفت کار اقنایی در مقابل اغواگری بوده و عَلَم اغواگری دست جریان فساد است و این اقناگری و مطالبه‌گری هزینه دارد.

جانشین بسیج اقشار سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه چرا بر چسب محرومیت از این استان حذف نمی‌شود خاطرنشان کرد: معتقد هستم مقایسه قبل و بعد انقلاب با یکدیگر ظلم است و اصلا قابل مقایسه نیست آن را با دوران پهلوی بیازماییم امروز در انقلاب بحث از وجود و دوره پهلوی از عدم وجود است.

وی با بیان اینکه یکسری از عوامل نگذاشتند آنچه باید بودیم باشیم بر این اساس رسانه باید این عوامل را پیدا و آن‌ها را فریاد بزند که بیانیه گام دوم انقلاب راهکاری در تحقق مسیر است افزود:اگر روزی کار مطالبه‌گری کرده و فریاد مردم و حرف انقلابی زدید که رهبر انقلاب می‌گویند«عدالت را مطالبه کنید اگر اشتباه کردید عذرخواهی کنید که آن هم هزینه دارد و من خود پشتیبان شما هستم».

کیخا بیان کرد: رسانه‌ای که جرات و جسارت هزینه دادن ندارد آن رسانه در حد یک خبرنگار تشریفاتی خلاصه شده و جایگاه خود را تنزل داده زیرا باید فریاد زد برای انقلاب هزینه داد و اگر برای انقلاب هزینه ندهیم انقلابی‌ نیستیم.

 به گزارش ایرنا در مراسم  اختتامیه جشنواره ابوذر سیستان و بلوچستان در بخش گزارش تحلیلی نفر اول عصمت جهانی، نفر دوم فائقه راغی، نفر سوم حیدر علی حسینی و سیمین شهرکی و شایسته تقدیر جواد قنبری و وحید حاجیان بودند همچنین در بخش مصاحبه نفر نخست احمدرضا زائرمیری، نفر دوم زهره خجسته و مهدی سامی و نفر سوم مریم سرگزی برگزیده شدند.

 در بخش عکس و اینفوگرافیک ،جواد عدیلی نفر اول دوم،نفر سوم سید مهدی درافشان طباطبایی همچنین در بخش خبر مکتوب شایسته تقدیر زهرا استاد محمودی برگزیده شدند.

در بخش یادداشت و مقاله نفر دوم صادق شهرکی و فاطمه راغی و نفر سوم زهره خجسته انتخاب شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها