پرداخت تسهیلات کرونایی و کمک به نیازمندان در آستارا

آستارا - ایرنا - چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات جبران خسارت کرونا به اصحاب فرهنک و هنر در آستارا پرداخت شد و با همت کانون فرهنگی و هنری امام مهدی (عج) این شهرستان، ۲۵ بسته غذایی بین نیازمندان توزیع شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در این اداره گفت: امسال صاحبان کسب و کارهای فرهنگی نظیر آموزشگاه های هنری، خدمات چاپ و اصحاب رسانه چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات جبران خسارت کرونا را از طریق نام نویسی در سامانه کارا دریافت کردند.

شاپور تشرینی بیان کرد: به ۵۰ نفر از این متقاضیان، تسهیلات ۶۰ میلیون ریالی و به ۱۰ نفر تسهیلات ۱۶۰ میلیون ریالی با نرخ سود ۱۲ درصد توسط بانک های ملی، تجارت، رفاه کارگران و صادرات آستارا پرداخت شد.

وی ادامه داد: اغلب صاحبان کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه ‌ای از درآمد ثابت و امنیت شغلی بی بهره هستند و کرونا موجب بیکاری و مشکلات معیشتی برای آنان شده است و فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان دستگاهی فرهنگی، همواره برای حمایت از فعالان فرهنگ و هنر گام بر می دارد.

اهدای بسته های غذایی به نیازمندان

رضا معاشرتی مسئول کانون فرهنگی و هنری امام مهدی (عج) آستارا هم گفت: امروز ۲۵ بسته غذایی هر یک به ارزش۲ میلیون ریال شامل برنج، گوشت، حبوبات، رب گوجه، ماکارونی و خرما به خانوارهای آسیب دیده از کرونا توزیع شد.

ویروس کرونا در همه کشورها خسارات مالی و جانی به جا گذاشته و در کشور ما علاوه بر مساعدت های دولت برای کاهش آلام آسیب دیدگان و نیازمندان، کمک های مردمی و خیران توزیع می شود.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها