معاون اقتصادی سپاه قدس: تحریم های حوزه نفتی محقق نشده است

اصفهان- ایرنا- معاون اقتصادی سپاه قدس گفت: تحریم‌ها که هدف آن جلوگیری از گسترش و پیشرفت صنعت نفت کشورمان بود محقق نشده است.

به گزارش ایرنا، رستم قاسمی روز پنجشنبه در نشست خبری با رسانه های گروهی در مجتمع مطبوعاتی اصفهان با بیان اینکه اکنون در صنعت نفت هیچ فرد خارجی فعالیت ندارد،  افزود: در سال ۹۰ و ۹۱ بیشترین نفت از کشور صادر شد و بالاترین سطح توسعه در صنعت نفت کشور در این برهه از زمان اتفاق افتاد.

معاون اقتصادی سپاه قدس اظهار داشت: آمریکا هفت هزار میلیارد دلار در منطقه هزینه کرد که این هزینه سنگین را بی اثر کردیم.

معاون اقتصادی سپاه قدس با بیان اینکه در کشور در یک سال ۲۴ میلیارد دلار صرف صادرات غیر نفتی است ، گفت: نیمی از این صادرات به عراق انجام می‌شود که اگر داعش را شکست نمی دادیم و از منطقه خارج نمی‌کردیم ، این هزینه برای حفظ مرزها استفاده می شد.

وی با اشاره به رشادت های سرادر شهید حاج قاسم سلیمانی یادآور شد: محور مقاومت در دستور کار شهید اسلام حاج قاسم سلیمانی بود و این محور در راستای تحقق اهداف انسانی صورت پذیرفت که هدف حذف داعش بود چون آمریکا می خواست با این ظرفیت به مرزهای کشور نزدیک شود.

قاسمی گفت: به هزینه‌های انجام شده در مقاومت برخی انتقاد دارند که باید گفت یک فشنگ رایگان به عراق ندادیم ولی در سوریه هزینه کردیم.

وی تصریح کرد: ما داعش را از بین بردیم ولی در زمینه اقتصادی تسهیل گری کردیم.

وی با اشاره به برجام  تصریح کرد : اصل برجام تصمیم حاکمیتی بود که در فرایند اجرای آن مشکل به وجود آمد.

قاسمی با تاکید براینکه در زمینه تولید بنزین سوپر و بنزین هواپیما خودکفا شدیم به سهم برداشت نفت ایران در میدان پارس جنوبی اشاره و اضافه کرد : این سهم به اندازه قطر و حتی بیشتر است ولی قوانین خاصی بر میادین مشترک حاکم نیست.

وزیر سابق نفت در ادامه با اشاره به این موضوع که حتی یک نفراز کارکنان شرکت نفت در پرونده بابک زنجانی متهم نیست، گفت: اگر این موضوع ثابت شود من مسئولیت آن را برعهده خواهم گرفت.

وی با تاکید براینکه کشور نیازمند عملگرایی است ، مهم‌ترین چالش اقتصاد در کشور را سیاسی بودن آن ذکر کرد.

قاسمی در سفر ۲ روزه به اصفهان روز جمعه در جمع  یک تشکل سیاسی سخنرانی خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها