مقامات و نهادها درگذشت آیت‌الله سیدرضی علوی را تسلیت گفتند

تهران-ایرنا- مقامات و نهادهای مختلف طی پیام های جداگانه‌ای، درگذشت آیت‌الله سیدرضی علوی پدر وزیر اطلاعات را تسلیت و برای بازماندگان صبر و اجر اخروی مسالت کردند.

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا، معاون اول رییس جمهوری در پیامی به حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات، درگذشت عالم پارسا و جلیل القدر آیت الله سید رضی علوی را تسلیت گفت و از خداوند متعال برای آن عالم گرانقدر رحمت و رضوان واسعه الهی و علو درجات و برای بازماندگان ارجمند صبر و اجر اخروی مسالت کرد.

اسحاق جهانگیری تصریح کرد: مصیبت فقدان آن روحانی بزرگوار را به جنابعالی و سایر بستگان و علاقه مندان ایشان صمیمانه تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای آن عالم گرانقدر رحمت و رضوان واسعه الهی و علو درجات و برای بازماندگان ارجمند صبر و اجر مسالت دارم.

دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری نیز در پیامی در پیامی نوشت: بدینوسیله مصیبت رحلت والد مکرم حضرت آیت الله آقای حاج سید رضی علوی طاب ثراه را محضر حضرتعالی و خاندان معزز تسلیت عرض نموده از پیشگاه خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و رضون الهی و برای حضرتعالی و بیت شریف ایشان صبر و اجر مسالت داریم.

سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در پیامی نوشت: سوابق درخشان آن عالم برجسته، مومن و انقلابی که مدارج عرفان، معنویت و اخلاق خود را سال‌ها در جوار بارگاه ملکوتی حضرت علی(ع) در نجف اشرف آموخت و تلاش و مجاهدت بی وقفه ایشان در عرصه های دینی و انقلابی و تربیت جوانان طلاب در حوزه‌های علمیه، کارنامه‌ای درخشان از زندگی آن مرحوم به یادگار گذاشته است.

آیت الله سید رضی علوی پدر وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران و عضو مجلس خبرگان رهبری دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار سیاست