۲۸ میلیارد دلار صادرات در شرایط تحریم تحقق یافت

قم - ایرنا - معاون توسعه صادرات و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران گفت: سطح صادرات غیر نفتی کشور در سال جاری با وجود تحریم‌های ظالمانه بیش از ۲۸ میلیارد دلار است که تلاش مسئولان و فعالان اقتصادی را نشان می‌دهد.

فرهاد نوری روز پنجشنبه در آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر قم در سالن کرامت استانداری این استان بیان کرد: تلاش خستگی ناپذیر بنگاه‌های بخش خصوصی در شرایط کنونی برای افزایش حجم تجارت کشور قابل تقدیر است و این روند رو به رشد با حمایت دولت ادامه دارد.

وی افزود: در همین راستا در جلسه عالی صادرات با حضور معاون اول رئیس جمهوری، دستورات خوبی برای حمایت از بخش‌های صادراتی کشور داده شد.

وی ادامه داد: برای تقویت هرچه بیشتر حوزه صادرات در کنار فعالان اقتصادی هستیم و مسائل مورد نظر آن‌ها را برای رفع مشکلات در جلسات رسمی با حضور مسئولان ارشد کشور به صورت مستمر بررسی می‌کنیم.

نوری در بخش دیگری از سخنان خود به جایگاه قم در حوزه صادرات اشاره کرد و گفت: در رتبه بندی‌های سازمان توسعه تجارت ایران، استان قم جایگاه مطلوبی دارد و در زمینه صادرات کالاهایی مانند کفش، فرش، سنگ و مواد شیمیایی یکی از قطب‌های موفق کشور است.

همچنین در این آیین رییس مرکز پژوهش‌های اتاق بازرگانی ایران بیان کرد: باید از شرایط ایجاد شده در بازار اوراسیا و موقعیتی که برای تعرفه‌های ترجیحی در این رابطه فراهم شده است،‌ به بهترین شکل استفاده کنیم.

محمد قاسمی گفت: در برنامه‌ریزی‌های اقتصادی کشور در قالب برنامه هفتم توسعه دوهدف گسترش صادرات و بهبود بهره‌وری مورد توجه قرار گرفته است که دستاوردهای بسیاری در همه بخش‌ها دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها