سومین شهرک صنعتی فیروزکوه آماده بهره‌برداری است

تهران _ ایرنا _ فرماندار شهرستان فیروزکوه اعلام کرد: فاز نخست سومین شهرک صنعتی این شهرستان تا پایان سال شروع به‌کار می‌کند.

به گزارش ایرنا، ابوالقاسم مهری روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: هم اکنون دو شهرک صنعتی با ظرفیت بیش از ۲۰۰ واحد تولیدی فعال است که سومین شهرک صنعتی که در دولت تدبیر و امید کلنگ زنی شد آماده بهره برداری است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر لزوم اصلاح ساختار اداری شهرستان فیروزکوه اظهار داشت: اصلاح و بهسازی منابع انسانی و ساختار اداری یکی از مباحث مهمی است که باید به صورت سازمان یافته و قانونمند به آن بپردازیم.

مهری افزود: باید سیاستی اتخاذ شود که جذب رسمی در سطح شهرستان بر اساس مکانیزم قانونی و بنا به شایستگی انجام شود و افراد پس از جذب مدت زمان تعیین شده را در شهرستان بمانند و ارائه خدمت داشته باشند.

وی ادامه داد: درخواست جذب نیروی انسانی ارائه شده و امیدواریم با آن موافقت شود تا با جذب نیروی تخصصی و کیفی در جهت تقویت بیشتر ساختار اداری و ارائه خدمات بهتر به شهروندان اقدام کنیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان فیروزکوه تاکید کرد: در ساختار اداری این شهرستان الزامی وجود دارد تا بازنگری انجام شود که این کار به صورت مرتب در سطح استان رسیدگی می شود و در دستور کار است.

این مسئول تصریح کرد: این موضوع مورد توجه استاندار است و به صورت شهرستانی و دستگاهی به ساختار اداری توجه می شود.

مهری خاطرنشان کرد: فیروزکوه شهرستان قدیمی با ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع مساحت در دو بخش مرکزی و ارجمند است که ۵ دهستان به لحاظ ساختاری و روستایی و ۵۳ دهیاری دارد.

مهری یادآور شد: درجه بندی دهیاری ها در دستور کار و در حال اجرا است و در ارتباط با نیروی انسانی اگر نیاز داشته باشیم پس از ساماندهی درخواست مجوز استخدام خواهیم داشت تا با در اختیار داشتن نیروهای کارشناسی پاسخگوی نیازهای مردم باشیم.

وی بیان کرد: مراجعات مردم به دستگاه های استانی علاوه بر آسیب های تصادفات جاده ای  موجب مهاجرت معکوس هم می شود، تحقق خدمات الکترونیک هم از اهمیت به سزایی برخوردار است. از لحاظ طبیعی کشاورزی، گردشگری و صنعت و خدمات ظرفیت هر منطقه است.

همچنین نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ادارات فیروزکوه با کمبود نیرو مواجه هستند و نمی توانند خدمات مناسبی به مردم ارایه کنند.

سید احمد رسولی نژاد افزود: پست به اندازه کافی در ادارات تعیین شده اما ادارات با کمترین نیرو مشغول فعالیت هستند.

وی با اشاره به لزوم بکارگیری نیروهای بومی اظهار داشت: شهرستان فیروزکوه زمستان سردی دارد و با داشتن فاصله ۱۴۰ کیلومتری به تهران خیلی از کارمندان غیربومی حاضر نیستند در این شهرستان زندگی کنند.

همچنین مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانداری تهران نیز در این جلسه گفت: شهرستان فیروزکوه سال گذشته در بخش توسعه دولت الکترونیک از رتبه آخر به جایگاه دوم ارتقا یافت.

سارا آهنگر افزود: هم اکنون نیز ۴۱ ادارات دولتی فیروزکوه به شبکه دولت الکترونیک مجهز هستند.

جلسه شورای اداری شهرستان فیروزکوه در دانشگاه آزا  اسلامی فیروزکوه برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها