۳۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۴
کد خبرنگار: 2164
کد خبر: 84234344
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

شرکت برق گیلان چهار طرح را تا پایان دولت افتتاح می‌کند

آستارا - ایرنا - مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: چهار طرح توسعه و تقویت برق در قالب پویش "هر هفته-الف-ب-ایران" در نقاط مختلف استان تا پایان خدمت دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری خواهد رسید و برای آنها هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا بهمن داراب زاده روز پنجشنبه در آئین نامگذاری پست برق ۶۳ کیلوولت آستارا به نام شهید شاپور نبی نیا از شهدای این شهرستان بیان کرد: پویش "هر هفته - الف - ب - ایران" با هدف امیدآفرینی و معرفی دستاوردهای افتخارآمیز صنعت آب و برق به مردم، از نیمه دوم سال ۹۸ در کشور شروع شده است.

وی ادامه داد: امسال سه طرح خط کابلی ۲ مداره تغذیه کننده پست مسکن مهر، پست ۶۳ کیلوولت و توسعه پست ۲۳۰ کیلوولت با اعتباری بالغ بر ۷۴۲ میلیارد ریال در آستارا به بهره برداری رسیده است.

داراب زاده بیان کرد: اجرای این طرح ها در زمان تحریم ها برگ زرینی از کارنامه شرکت برق منطقه ای گیلان است و شهرستان آستارا به لحاظ موقعیت مرزی، قابلیت انتقال انرژی به کشورهای همسایه را دارد.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین گفت: با توجه به موقعیت گردشگری این شهرستان، اجرای این طرح ها برای افزایش ضریب پایداری و رفع ضعف ولتاژ برق مفید است.

غلامرضا مرحبا افزود: شبکه توزیع برق این شهرستان قدیمی است و با افزایش مصرف، برق نقاط مختلف شهرستان به صورت موقت قطع می شود و باید اصلاح و تقویت شود.

از۵۴ هزار مشترک برق در آستارا ۷۱ درصد مسکونی، ۱۷ درصد تجاری و بقیه کشاورزی، تولیدی و عمومی است و در این شهرستان در فصل تابستان و هوای شرجی مصرف برق افزایش می یابد.

شهرستان گردشگرپذیر و مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و با ۲ بخش و ۶۲ روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها