ملی‌پوش وزنه‌برداری زنان: جزو پنج نفر برتر قاره کهن می‌شوم

تهران- ایرنا- ملی‌پوش وزنه‌برداری زنان گفت: به صورت جدی و فشرده تمریناتم را دنبال می‌کنم تا در مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان جزو پنج نفر برتر قاره کهن شوم.

پوپک بسامی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بعد از یکسال و نیم نزدیک به ۲۵ روز در اردو تیم ملی وزنه‌برداری حضور داشتیم و تمرینات خیلی خوبی بود و در این اردو به صد درصد توان خود رسیدیم.

وی افزود: در بدو ورود به اردو رکوردگیری برای محک زدن ملی‌پوشان انجام شد و توانستم رکوردهای خوبی بزنم. هر چند از این رکوردها زیاد راضی نبودم. ۸۰ کیلوگرم یک ضرب و ۱۰۰ کیلوگرم دو ضرب زدم و امیدوارم در اردوهای بعدی این رکورد را ارتقا بخشم.

ملی‌پوش وزنه‌برداری زنان عنوان کرد: نبودن یکسال مسابقه برای دختران ایرانی بدشانسی بود. با توجه به اینکه وزنه‌برداری زنان نوپا بود و به‌خوبی داشت، رشد می‌کرد متاسفانه تعطیلی مسابقات خوب نبود اما همه ما تمرین داشتیم و امیدوارم جبران کنیم و نبود مسابقات نتواند به تیم ملی وزنه‌برداری زنان ضربه بزند.

وی یادآور شد: همه توانم را برای مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان می‌گذارم و خیلی فشرده و جدی برای این رقابت‌ها تمرین می‌کنم. نمی‌توانم در خصوص کسب مدال قطعی صحبت کنم. در مسابقات آسیایی ۲۰۱۹ چین نفر دوازدهم شدم اما امسال تلاش دارم تا جزو پنج نفر برتر قاره کهن شوم.

بسامی خاطرنشان کرد: وزنه‌برداری به تحولات زیادی نیاز دارد.  داشتن مربی زن خوب در آینده، رخ دادن اتفاقات غیرمنتظره در وزنه برداری زنان، پیدا کردن استعدادها در شهرهای دیگر و کسب مدال تحولات خوبی برای وزنه‌برداری زنان است.

وی اضافه کرد: در سطح تیم ملی تجهیزات خوب و استاندارد و با کیفیت است اما در سطح استان‌ها هنوز مشکل داریم و خیلی از استان‌ها میله مخصوص زنان را ندارند و این کمبود تجهیزات باید برطرف شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار ورزش