ارتباطات در مناطق زلزله‌زده سی سخت برقرار است

تهران - ایرنا - مدیر کل دفتر هماهنگی و امور استان‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: قطعی کوتاه مدت دو سایت ارتباطی در شهرستان سی‌سخت به دلیل قطعی برق بود که رفع شد و اکنون ارتباطات در این منطقه برقرار است.

«حسین حمیدی‌پور» مدیرکل دفتر هماهنگی و امور استان‌ها در گفت و گو با ایرنا به متصل بودن ارتباطات در مناطق زلزله‌زده اشاره کرد و گفت تیم‌های مخابراتی برای تمهیدات بعدی در این منطقه مستقر و آماده باش هستند.

وی افزود: پس از وقوع زلزله، قطعی برق داشتیم که این مساله باعث شد برای مدت کوتاهی سایت‌های مخابراتی از دسترس خارج شوند.

حمیدی‌پور گفت: اما با راه اندازی دیزل‌هایی که برای مواقع این چنینی در شهرها مستقر است، توانستیم سایت‌هایی که از دسترس خارج شده بود را دوباره به مدار برگردانیم.

حمیدی‌پور با تاکید بر اینکه اکنون تماس و اینترنت در این منطقه قطع نیست، افزود: اکنون یک سایت به دلیل قطعی برق از دسترس خارج است که تاثیری در ارتباطات منطقه سی‌سخت ندارد.

مدیرکل دفتر هماهنگی و امور استان‌ها تصریح کرد: تیم‌های مخابراتی ما در محل مستقر و آماده باش هستند تا در صورت وقوع پس لرزه یا مشکل دیگر، ارتباط را متصل نگه دارند.  

به گزارش ایرنا، زلزله‌ای به بزرگی ۵.۶ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه شب گذشته (چهارشنبه) شهرهای یاسوج و سی‌سخت در استان کهگیلویه و بویر احمد را لرزاند.

این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری زمین به وقوع پیوست. کانون این زلزله در موقعیت ۳۰.۸۹ عرض شمالی و ۵۱.۵۷ طول شرقی ثبت شده است.

سی‌سَخت شهری در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شهر یاسوج مرکز استان و در استان کهگیلویه و بویراحمد ایران جای دارد. این شهر مرکز شهرستان دنا است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار اقتصاد