آموزش و پرورش نیروهای کاردان را استخدام کند

زنجان - ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: مجموعه آموزش و پرورش باید افرادی کاردان و متناسب با مقتضیات زمان را جذب و به کار گیری کند.

حجت الاسلام  علی خاتمی روز پنجشنبه در مراسم  افتتاح مجتمع آموزشی شهید قاسم سلیمانی و کلنگ زنی ۱۶ باب آموزشگاه در استان که با حضور وزیر آموزش ‌و پرورش برگزار شد، افزود:  یکی از بزرگترین  مولفه های قدرت یک کشور، نیروی انسانی دانشمند آن کشور است، امروز ۱۴ میلیون دانش‌آموز امانتی در دست نظام بوده و در خاکریز اول آن وزارت آموزش‌وپرورش با لشکر عظیم بیش از یک  میلیون  استاد و معلم و خدمتگزار، قرار گرفته‌ است. 

وی  اضافه کرد: هر هزینه‌ای که در زمینه آموزش‌وپرورش خرج شود، سرمایه‌گذاری است،  آینده برای دانش‌آموزان بوده چرا که  مدیران، سیاست‌مداران،  اقتصاد دانان و به عبارتی ارکان آینده جامعه از بین دانش آموزان هستند.

این مسوول ادامه داد: یکی از نکات مهمی که باید در آموزش و پرورش رعایت شود وجود مربیان کارآمد است چرا که هرچقدر مربیان قوی باشند دانش‌آموزان قوی‌تری تحویل جامعه داده می‌شود.

وی اظهار داشت:  آیندگان ما را قضاوت خواهند کرد و تاثیر نسل دانش‌آموز بر زندگی آینده ما بیش از آنچه که تصور می‌شود، است، به همین دلیل انتظار می‌رود بیش از پیش به تعلیم و تربیت آنان توجه شود.

رییس هیات مدیره مجمع خیران مدرسه‌ساز زنجان نیز در ادامه این مراسم، گفت:: امیدواریم مدارسی که بنیان پرورش دانش‌آموزان است، موجب  تربیت نیروهای کارآمد برای آینده شود که در همین راستا ۳۱۷ پروژه به صورت خیری و مشارکتی با یک هزار و ۳۰۷  کلاس درس در استان تحویل داده شده است.

مسعود ملکی خاطر نشان کرد : هم‌اکنون ۲۰ مدرسه و سالن خیرساز در استان در حال تکمیل است که در آینده نزدیک مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها