اجازه ندهید مسائل حاشیه ای  اصل وحدت را زیر سووال ببرد

اصفهان-ایرنا- امام جمعه اصفهان با محکوم کردن توهین به رییس جمهوری در مراسم سالگرد انقلاب اسلامی گفت: پرداختن به برخی موضوعات به صلاح نیست و نباید اجازه دهید مسائل حاشیه‌ای اصل وحدت را زیر سووال ببرد و دشمن را شادکند.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد که روز پنجشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان سخن می‌گفت، افزود: ما مساله اخیر پیش آمده در روز راهپیمایی ۲۲ بهمن اصفهان را محکوم می‌کنیم اما ادامه دادن این موضوع را به صلاح استان اصفهان نمی‌دانیم.

وی با تاکید به این نکته که دشمن برای انتخابات آینده ایران نقشه‌ها طرح کرده است،تصریح کرد: دشمن می‌خواهد مردم را به وسیله خودشان به جان هم بیاندازد و از هر ظرفیت مردم نهاد و مردمی استفاده کند.

وی ادامه داد: البته معتقد هستیم در هر اقدامی که دشمن تاکنون برای در هم شکستن وحدت بین مردم ایران انجام داده شکست خورده و همه بر علیه خود تمام شده است اما قصد این را دارد تا با تحریم و فشار آوردن به مردم ثمره انقلاب را ازبین ببرد.

آیت الله طباطبایی نژاد اضافه کرد: دشمن هیچ وقت دست از دشمنی خود بر نمی دارد و این دشمنی چه توسط دولت جمهوری خواه و دموکرات هر دو یکی است.

عده‌ای موتور سیکلت‌سوار همزمان با سالگرد گرامیداشت پیروزی انقلاب در اصفهان به رییس جمهوری توهین کردند و در پی این رفتار مراجع قضایی از پیگرد قانونی این افراد خبر دادند.

رییس دفتر رییس جمهوری نیز امروز  از شناسایی عوامل توهین به رییس جمهوری خبر داد و از دستگاه قضایی، وزارت اطلاعات و استاندار اصفهان بابت برخورد با عاملان این حادثه قدردانی کرد.

 تدوین آیین نامه شورای فرهنگ عمومی کشور

در ادامه این نشست سید محمد رضا موالی زاده مشاور وزیر و دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور به شرکت اعضای هیات رییسه شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان در نشست کشوری اشاره کرد و گفت:  گزارشی از اقدامات شورای فرهنگ عمومی استان در آن جلسه ارائه و از این گزارش استقبال شد و سه اقدام به عنوان طرح ملی الگو برای سایر شورای فرهنگ عمومی کشور مصوبه اجرایی گرفت.

وی افزود: مهمترین دغدغه فرهنگ عمومی کشور تهیه آیین نامه شورای فرهنگ عمومی کشور و به‌روز رسانی کردن و آیین نامه شورای فرهنگی عمومی استان‌ها و نیز استفاده از ظرفیت مردمی است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به اینکه یکی از اقدامات این شورا این است که از ایده‌ها و افکار سایر استان‌ها استفاده شود، تصریح کرد: در این شورا ما به صورت مساله محور حرکت کرده و مسائل مهم کشور را بررسی و آن را نهادینه می کنیم.

وی ادامه داد: ارتقای وقف در حوزه دانش بنیان،تعاون، محیط زیست،مسوولیت فردی و اجتماعی در شیوع کرونا، بحران طبیعی و ارتقای فرهنگ همگانی،فرهنگ مهارت آموزی و فرهنگ کار،مشکلات اشتغال، ازدواج، مسکن از مواردی است که در این شورای عمومی مطرح شده است.

فرهنگ زندگی با تهمیدات کرونایی را آموزش دهید

استاندار اصفهان در ادامه جلسه با اشاره به اینکه  کتاب خوانی در اصفهان بسیار کم شده است،تصریح کرد: در حال  از دست دادن فرهنگ کتابخوانی هستیم و این در حالی است که کشورهای پیشرفته ای همچون  فرانسوی ۳۷ برابر ما کتاب مطالعه می‌کنند.

عباس رضایی با تاکید به این نکته که ورود فضای مجازی در این قضیه بی‌تاثیر نبوده است، ادامه داد: البته فضای مجازی،بستری است که ظرفیت بارگذاری همه نوع مطلبی دارد لذا پیشنهاد می‌کنم از این فضای مجازی بیشتر استفاده شود.

وی ادامه داد: یکی از مسائل فرهنگ عمومی، حضور در انتخابات ۱۴۰۰ و فرهنگ حضور در مباحث فرهنگی و اجتماعی و صیانت از آرمان‌های انقلاب است که انتظار می‌رود به این مورد بیشتر توجه شود.

رضایی همچنین به مسوولان حاضر توصیه کرد: فرهنگ زندگی با کرونا،حفظ فاصله اجتماعی، مناسبت‌ها و فرهنگ زندگی با تمهیدات کرونایی را برای مردم تدوین کنید؛ زیرا این مهمان ناخوانده با وجود ویروس جهش یافته کرونا بین ما هست و با وجود واکسن هم هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست لذا باید نوع زندگی با شرایط فعلی ادامه یابد.

 در جلسه امروز شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان گزارش رییس دفتر تبلیغات اسلامی از فعالیت طلاب جهادی در دوران کرونا، گزارش روسای کارگروهی تخصصی شورای فرهنگ عمومی و گزارش مصوبات شورای فرهنگ عمومی در تهران ارائه شد

همچنین امام جمعه و استاندار اصفهان از سوی مشاور وزیر و دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور تجلیل شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها