استاندار گیلان: ۶۲ درصد اعتبارات ابلاغی استان تخصیص یافته است

رشت-ایرنا-استاندار و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه گیلان گفت :  از میزان یک‌هزار و ۳۷۹ میلیارد تومان اعتبار ابلاغی استان ۶۲ درصد و از اعتبارات تملک استانی نیز ۷۵ درصد تخصیص یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع روز پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان  با حضور رئیس و تعدادی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگرچه تحت تاثیر تحریم های غیرقانونی اعمال شده بر کشورمان، بودجه عمومی با تنگناهایی مواجه شده اما چشم انداز تحقق بودجه در سال ۱۴۰۰ امیدوارکننده است.

وی خاطرنشان کرد: در لایحه بودجه ۱۴۰۰ تقدیمی دولت به مجلس شورای اسلامی ، برای سهم بودجه عمرانی استان ها از جمله گیلان به نسبت سال جاری افزایشی درنظرگرفته شده است.

وی افزود: عملکرد تخصیص اعتبارات از سوی دولت و سازمان برنامه و بودجه در سال جاری، نسبت به سال گذشته امیدوارکننده تر و مولفه ای مهم در تحقق اهداف این شوراست.

وی به اهداف از قبل تعیین شده در خصوص توزیع اعتبارات شهرستانی برمبنای انصاف، عدالت و رشد شاخص ها اشاره و با بیان اینکه گزارش ارائه شده گویای این مسئله است، افزود: در مرحله بعدی تخصیص نیز که به زودی انجام می گیرد ، این موضوع با جدیت رعایت و عملیاتی می شود.

استاندار گیلان، تلاش برای تکمیل ۶۱ پروژه مهم عمرانی و اقتصادی استان تا پایان دولت دوازدهم را مورد تأکید قرار داد و گفت: به طور قطع این پروژه های مهم در ارتقاء سطح توسعه، آبادانی و اشتغال شهرستان‌ها سهم بسزایی دارند.

وی بر لزوم پیشگیری از خردشدن اعتبارات و تعریف پروژه‌های جدید توسط فرمانداران به عنوان رئیسان کمیته‌های برنامه ریزی شهرستان ها تأکید و تصریح کرد: اولویت تخصیص اعتبارات با اتمام پروژه های نیمه تمام دارای پیشرفت بیش از ۷۰ درصد است.

زارع خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی مکلفند پروژه های اولویت داری که قابلیت بهره برداری تا پایان سال ۱۴۰۰ را دارند ، مشخص و به سازمان مدیریت و برنامه ریزی اعلام کنند.

وی عدالت اجتماعی را یکی از آرمان های بلند امام راحل، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی عنوان و به گام های موثر دولت، مجلس و مجموعه حاکمیت در این راستا اشاره و اضافه کرد: با پیروزی انقلاب و در نظام اسلامی ایران همواره برای تحقق عدالت میان اقشار مختلف جامعه، تلاش های موثری شکل گرفته است.

نماینده عالی دولت در گیلان با قدردانی از بیان دغدغه های بازنشستگان توسط نمایندگان آنان در فضایی آرام و همراه با متانت گفت: برخی موضوعات درون استانی همچون حمایت بیمه ای بازنشستگان در بخش مراکز درمانی و حوزه سلامت و نیز دراختیارگذاشتن امکانات رفاهی دستگاه ها ، در دستور کار بوده و مورد تأکید است.

وی به توجه ویژه دولت به قشر بازنشسته در بودجه سال ۱۴۰۰ نیز اشاره و ابراز امیدواری کرد با همکاری و مقاومت ملت شریف ایران اسلامی و تلاش خدمتگزاران، دوران گذار با سربلندی پشت سرگذاشته شود.

در این نشست گزارش عملکرد ۹ ماهه اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان ارائه و با حضور نمایندگان کانون های بازنشستگان کشوری و تأمین اجتماعی، مشکلات بازنشستگان استان بررسی شد.

همچنین رسول فرخی رئیس مجمع نمایندگان گیلان، احمد دنیامالی نماینده مردم بندرانزلی و جبار کوچکی نژاد و سیدعلی آقازاده از نماینگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی به بیان دیدگاه ها و  نظرات خود در راستای توسعه استان پرداختند.

گیلان  دارای ۱۶ شهرستان، ۵۲ شهر و ۴۳ بخش، ۱۰۹ دهستان و ۲۵۸۳ آبادی دارای سکنه  و دو و نیم میلیون نفر جمعیت از متراکم ترین استان های کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها