آیین دلجویی امدادگران داغدیده از کرونا  در کمیته امداد قم برگزار شد

قم- ایرنا- کمیته امداد استان قم در آیینی که برای نخستین بار در کشور برگزار شد، از همکارانی که عزیزان خود را به واسطه شیوع ویروس کرونا از دست داده اند، دلجویی کرد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی کمیته امداد قم، مدیرکل کمیته امداد قم در این آیین با عرض تسلیت به امدادگران داغدیده، گفت: با توجه به محدودیت‌هایی که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا در طول سال گذشته برای عرض تسلیت به همکاران‌ ایجاد شده بود، این آیین برای اهدای فاتحه به روح مسافران آسمانی امدادگران استان قم و دلجویی و تکریم از آن‌ها ترتیب یافت.

اکبر میرشکار، زودگذر بودن دنیا و زمان مقرر مرگ را خاطرنشان کرد و افزود: باید از فرصتی که خداوند در اختیارمان گذاشته بیشترین بهره را ببریم و بیشتر از همیشه قدر یکدیگر به‌ویژه عزیزانمان را بدانیم.

وی با بیان این‌که عزیزانی که سفر آخرت را در پیش گرفته اند بیشتر از زمان حیاتشان، منتظر هدایای ما هستند، اضافه کرد: علاوه بر قرائت قرآن و ادعیه، شما امدادگران در جایگاهی هستید که می‌توانید با گره‌گشایی از ایتام و نیازمندان بهترین هدیه را برای آن‌ها بفرستید و به بهترین وجه ممکن روحشان را شاد کنید.

وی با آرزوی ریشه‌کن شدن ویروس کرونا در تمام جهان، تصریح کرد: قدر ماه رجب را بیشتر بدانید و امشب که لیله‌الرغایب است، بهترین زمان برای اجابت دعا می‌باشد.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد کشور نیز در این آیین با بیان این‌که در نخستین روزهای اعلام شیوع ویروس کرونا تمام کشور در ترس و اضطراب بود، گفت: کمیته امداد قم مانند همه برنامه‌های گذشته، خط شکن این موضوع بود و در کمک‌رسانی ویژه به مردم، نیازمندان و مددجویان پیشگام شد و پس از آن همه کشور در این امر بسیج شدند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی جعفری ضمن قدردانی از مجموعه کمیته امداد استان قم که این آیین را برای نخستین بار در کشور برگزار کرد، گفت: اجرای چنین آیین ‌هایی در ایجاد دلبستگی برای همکاران و خانواده‌های آن‌ها به نهاد کمیته امداد بسیار موثر است و باید در کل کشور نشر داده شود.

در حال حاضر ۲۲ هزار و ۴۸۹ خانواده شامل ۳۹ هزار و ۸۸۸ تَن تحت حمایت مستمر کمیته‌امداد قم است که از این تعداد، ۲۰ هزار و ۵۲۵ خانواده مستمری‌بگیر می‌باشند.

چهار هزار و ۱۸۱ دانش‌آموز، ۵۸۰ سالمند زمین‌گیر و یک هزار و ۲۱۳ بیمار صعب‌العلاج از جمله مددجویان کمیته‌امداد قم می‌باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها